Mama yemeyen ıssız yerdeki köpeklere ne verelim?

Eşimin çalıştığı kurum şehrin dışında nerdeyse ıssızda. 3 sokak köpeği binayı ev bellemişler aylar önce. Eşim başlarda salam makarna vs. derken baya uğraştı ama hergün çift vasıta ile işe giderken 3 köpeğe kiloyla yemek götürme işine yetişemedi. (Yeni bebeğimiz de oldu) Temizmama. dan söylediğimiz 15 kiloluk mamaları yemediler. (Ekonomik olarak yetişemiyoruz daha üstlere)

Eşim bir kaç defa para topladı iyi mama için ama pek yanaşmıyor insanlar. Zaten 5 kişi çalışıyor binada. Belediyeyi aradı. Ayda 1 kez 1 kap mama bırakıp gittiler.

3 adet iri sokak köpeğini nasıl doyuracağız? Aç olsalar her türlü yerler diyor insanlar ama yemiyorlar ucuz mamayı. Eşim çok üzülüyor. Ne yapalım, köpekler aç. Biz kedi bilen insanlarız, 3 iri aç sokak köpeği nasıl doyurulur?

yani kuru mamayı, tavuk suyuna makarnalı falan bir karışıma katabilirsiniz ama zaten kiloyla makarna götürmeye yetişememişler.

aynı fiyat aralığında başka mamalara bakın, elbet yerler.
köpekler pek mama seçmez normalde çünkü ama kötü olmuş.
aldıklarınızı da sokaktan geçerken belli aralıklarla kaldırımlara falan dökün, elbet bir sokak köpeği yer.

mamayı o anda değil, sonra da yemediklerinden emin misiniz peki?
yani bazen sevdikleri insanı görünce mamayla ilgilenmeyebiliyorlar çünkü.
  • blatta hiberna  (23.05.20 19:59:18 ~ 19:59:57)
www.gittigidiyor.com
Şunun fiyatı uygun köpekler genelde yiyor bence bir deneseniz olur. Yada tavuk ciğeri haşlayıp makarna ile filan karıştırıp verin diyecem ama onuda taşıması vs zor işte.

  • Topalordek  (23.05.20 20:00:37)