[]

bir şeyler üretmek

3d yazıcıyla siperlik üretenleri falan görünce imreniyorum, bu süreçte çok güzel bir şey yapıyorlar. bizzat uğraştığınız ya da etraftan gördüğünüz buna benzer işler var mı? evde yapılabilecek türden ve maliyeti düşük faaliyetler olabilir.

hatta, çevrenizdekilere faydası olan üretim işleri olması da şart değil, birkaç saat yoğunlaşmanızı ve kafa dağıtmanızı sağlayan üretmekle ilgili her türlü öneri de olur.


 
İnsanlığa katkı değil ama sensörlerle arduino devreleri kurarak evde çeşitli yerlerde kullanabilirsiniz.


  • cosmicstring  (23.05.20 13:45:29) 
Yeni bir 3d yazici kullanicisiyim valla ayarlar sorunlar vs derken baya uğraş istiyor daha bi sürü kalibrasyon gerekli vakit gerekli vaktiniz az ise pek ilgilenemezsiniz vaktiniz varsa güzel uğraş hazır model de cok yok kendim yapacam derseniz cizim programi bilmeniz gerekli gerisi kolay.

Suprise egg yaz güzel oyuncaklar çıkıyor bastirdim güzel oldu
  • basond  (23.05.20 14:02:42) 
www.prusaprinters.org

bizim bölümde üretmişler buraya da paylaşmışlar çizimleri yanlış anlamadıysam. bir bakın isterseniz.
  • bohr atom modeli  (23.05.20 18:33:05 ~ 18:33:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.