[]

22 yaşındayken sormuştum

şimdi 26 yaşındayım ve benim hala ehliyetim yok :D

araba kullanmayı biliyorum, trafiğe hiç çıkmadım, günlük hayatta hiç eksikliğini de hissetmedim.

bu kötü bir şey mi?

** yazılım mühendisiyim, iş ve sektör açısından bakarsak araç kullanmayı geçtim masadan kalkmamam yeterli oluyor

 
Bir gün arac kiralamak istersen acil işin olup o sıkıntı olur. Bazı iş kollarında pazarlama vs. Ehliyet çok büyük ihtiyaç. yani insan hayatında artık büyük bir gereklilik kendisi.


  • jackyr  (23.05.20 11:51:31) 
Ben senden buyugum ve benim de yok. Yani olsa iyi belki onumuzdeki 3-5 sene icinde alirim ama ben de ciddi bir eksikligini hissetmedim. Cok gerekirse taksiye biniyorum ki her turlu arac sahibi olmaktan ucuz.

Cocugum olsa cok farkederdi ama simdiki durumda su an hayir.
  • hot potato  (23.05.20 11:51:48) 
araba surabilme kabiliyeti en az yurume kabiliyeti kadar onemlidir. surmeyi bilmen guzel bir sey.

ehliyeti al ve resmilestir. ben de alacagim ama sanirim sinavlar yapilmiyor.
  • Leonardo~Da~Vinci  (23.05.20 11:53:04) 
32 yaşında ehliyet aldım. araba kullanmayı da bilmiyordum. bence eksikliğini hissetmediysen kötü bir şey değil, ihtiyacın olunca alırsın, veya uygun bir zamanında alırsın aradan çıkar. ben eksikliğini hissedince gittim kursa yazıldım, gezemiyorum evde tıkıldım kaldım diye.


  • pati  (23.05.20 11:56:21) 
Her sene zam geliyor ve saçma sapan prosedürler getiriyorlar sınavlara ve uygulamalara. Direksiyon dersine git vs birkaç ay seni meşgul ediyor. Aldıktan sonra üzerinden yük kalkıyor. Bir daha saçma sapan şeylerle uğramamış olacak olmanın verdiği rahatlık. Yok nüfus müdürlüğüne git, yok sağlık taraması yaptır, şuraya para yatır vs. Boş işler.


  • Cesario  (23.05.20 11:57:18) 
eksikliğini muhakkak hissetmişsindir.
kesinlikle şart.

trafiğe çıkmadan da araba kullanmayı biliyorum denmez.
araba kullanmak motoru çalıştırmak ileri geri yapmak demek değildir.
  • alt4y  (23.05.20 12:06:53) 
Eksikliğini bir gün bir yerde hissedeceksin. Senle aynı yaşta değilim ama pandemi olmasaydı ehliyet kursuna gidecektim.


  • ekşi duyuru sever  (23.05.20 12:30:29) 
al kenara koy işte. sanki alması çok zor bir şey.


  • tabudeviren  (23.05.20 12:30:34) 
ilerde müdür olursan ve şirket sana araba verirse arabayı alamayıp servisle falan gitmeye devam edersin
:(

yok yakınken al aradan çıksın.
  • himmet dayi  (23.05.20 13:11:40 ~ 13:11:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.