[]

intel i5 9600k alınır mı?

yakında 10.nesil çıkacak deniliyor. Bu durumda 9.nesil i5 alınır mı? 10.nesil türkiyeye gelince 9.nesilde indirim olur mu?
 
10. nesil zaten baya bir suredir piyasada. islemcilerde genelde cok fiyat dususu de olmaz.


  • crucio  (23.05.20 00:22:40) 
alınmaz çünkü daha ucuz ve çok daha iyi ryzen 3600 diye bir işlemci var.

eğer mevcut anakartını kullanmayacaksan sadece cpu değişimi yapmayacaksan, yeni bir sistem toplanıyorsa kesinlikle mantıksız.
  • konetsu  (23.05.20 00:34:57) 
Amd bu kadar iyi işlemciler yapıyorken mantıksız


  • milletin efendisi olmaya gelen adam  (23.05.20 00:55:43) 
amd hala single thread processlerde intel'in gerisinde arkadaslar, adamin kullanim alanini biliyor musunuz da amd diye tavsiyede bulunuyorsunuz?

sorunun cevabi ise alinmaz, 10. nesil cikti ama buyuk isinma sorunlariyla geldiler. 9. nesil 9900k'ya yonelin derim.
  • bollocks44  (23.05.20 01:13:15 ~ 01:15:09) 
öncelikle amd ipcde inteli yakaladı hatta geçti intelin tek avantajı clock speed. oc ile 5ghz üstüne filan çıkabiliyorsun intelde genelde amdde bu mümkün değil henüz.
bu da 14nmde yüksek clock speed için çok daha fazla güç tüketimi demek tam yükteyken. daha az iş yapıp daha çok ısınıp daha çok güç tüketiyor.

amd overhead yüzünden biraz geride kalıyor oyunlarda ama bu fark da genellikle çok büyük değil. zaten i5 seviyesi işlemci düşünen biri de muhtemelen 2080ti filan almayacak. bütçe sınırsız paranın alacağı en iyi oyuncu bilgisayarını alacak gibi durmuyor.

hyper threading bile olmayan i5 yerine 6c 12t daha verimli amd almak daha mantıklı. oyun hariç neredeyse her alanda daha iyi oyunda çok az geride kalıyor.
  • konetsu  (23.05.20 01:23:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.