[]

Ruslar türkçeyi nasıl bu kadar iyi öğreniyor?

Diller arasında gramer benzerliği falan mı var? En iyi konuşan yabancılar ruslar gibi.
 
hocam her rus türkçe konuşuyor da çatpat konuşuyorlar çok bu kadar çok olmalarının sebebi de mecbur olmaları türkçe öğrenmeye çünkü burada yaşıyorlar ne yapacaklar başka? o kadar bozuk ingilizce konuşan insanlara ben ingilizce biliyor demiyorum mesela ana dili ingilizce olmayan biri olarak bile.

rusça hocam 94'te türkiye'ye gelmiş bir kadındı ve hala o kadar kötüydü ki türkçesi(94'te türkiye'ye gelmiş biri olarak tabii)
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (22.05.20 23:45:36) 
eski bölümümde rus sınıf arkadaşlarım vardı. disiplinli ve çalışkanlar. ciddiye alıyorlar. ortalama bir türk genci kadar iyi imkanlarda büyümemelerine de bağlıyorum ben. tutunmak zorundalar.


  • the cat in the hat  (23.05.20 00:05:35) 
kesinlikle herhangi bir benzerlik yok. @cat'in dedigi gibi kendilerini zorlayinca ogreniyorlar.


  • hot potato  (23.05.20 01:48:40) 
türkçe öğrenmesi kolay bir dil sanırım. Tanıdığım tr de yasayan birkaç yabancı var; İrlandalı, İngiliz, Amerikalı ve tabii ki her zaman kadroda olan Ruslar:). Hepsi 1-2 yılda çok iyi, akıcı türkçe konuşmayı öğrenmişti.


  • sumuklu asilzade  (23.05.20 02:36:36) 
Çoğu uzun yıllardır Türkiye'de yaşadığı için iyi konuşabiliyorlar. Zaten hemen hepsi de evlilik ve iş gibi bağlarla Türkçe'yi çok yakın olduğu kişilerden öğrenmiş oluyor. Hobi olarak değil, mecburen öğrendiği için de diğer milletlere göre daha önde oluyorlar.


  • e  (23.05.20 03:35:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.