[]

Türkiye'de yasal yoldan sıfırdan zengin olmak mümkün mü sizce?

Ben şöyle düşünüyorum. Ne iş yaparsan yap halkta para yok ve o yüzden hizmet sunmak mümkün değil. Yanlış mı sizce?
 
halkta para olmayabilir de, ben çiğköfteci zincirlerine giden bir tane paralı insan da görmedim.

3 5 sene önce tek tük dükkan halindeydi bak vatandaşın teki bunu zincir haline getirdi, korona öncesi her köşebaşında 1 tane çiğköfteci vardı ve iş yapıyordu.

olmaz diye bişey yok, her zaman sistemde ihtiyaç duyulan bişey vardır, her zaman da böyle yeni yeni şeyler çıkacaktır, batan olur , çıkan olur ama olur.

bu şekilde düşünmek sana zarar yazar.
  • hem şişko hem deli  (22.05.20 23:44:40) 
Yanlış.
Halkla ilgilenmeye ne gerek var? Türkiye'de olan ürünleri yurtdışına yollayan aracı arkadaşlarım var.
Ek olarak forwarder olan tanıdığım da var.
Saglik turizmi isine giren tanidigim var.
Insaat isi yapan var.

Bunlar hep kendi kurdular işleri.
Asil Türkiye'de kolay, vergiler is veren icin daha iyi, bir suru seyi gider gosteriyorsun (vergiden kismak icin araba aliyo insanlar...), Calisan hakki diye bir sey yok.
  • logisticsmanager  (22.05.20 23:45:54) 
1-) Evet.

2-) Yanlış.
  • hayirsiz  (22.05.20 23:47:07 ~ 23:48:04) 
mumkun tabi ki. butun herkes aileden zengin degil yada calarak zengin olmuyor. en basitinden acun ilicali. bundan 30 yil once siradan bir spor roportajcisiydi. simdi tr'nin en zengin ve en populer kisilerinden birisi. yaptigi isleri begenmezsin, kalitesiz bulursun o ayri ama caldigi yada yasa disi yaptigi birsey yok. benzer sekilde nusret.


belki acun ve nusret cok uc ornekler ama sifirdan baslayip yukarilara cikan bir suru insan var.
  • crucio  (23.05.20 00:28:54 ~ 00:30:01) 
eskiden kolaydı belki gösterilen örnekler acun vs çok fazla alternatifi olmayan insanlardı. zenginliği ne olarak görmeye bağlı. mercedes almaksa alırsın. ancak öyle şehirde gösterilecek kadar zengin olmak 0dan imkansız.


  • mikahakkinen  (23.05.20 00:38:21) 
Bu sorunun cidden sorulduğunda inanamamakla birlikte cevap vermek istiyorum.
Gerçekten algısı açık ve azimli biri Türkiye'de zengin olamazsa başka hiçbir yerde olamaz.

  • gurur  (23.05.20 00:59:55) 
1 ) Mumkun

2) Gordugun en sacma cikarimlardan, binbir turlu yolu var zengin olmanin.
  • hehehe  (23.05.20 01:05:10) 
Bu soruya istemsiz güldüm. :)) Benim babam zamanında kendi işini kurmuş ve zengin olmuş biri. Abim babasının kurduğu hazır işlerden birinin başına geçmiş ve onu iflas ettirmiş biri:))
Sanırım olay kişide bitiyor.

  • sumuklu asilzade  (23.05.20 02:40:24) 
@gurur +1000
Azicik kafasi calisan ve kendisi de caliskan biri zengin olmak isterse mutlaka olacaktir. Eger olamiyorsa ya kafasi calismiyordur, ya azimli degildir ya da zengin olmayi istemiyordur.

  • Kirmizibavul  (23.05.20 04:29:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.