[]

synthesizer mı midi klavye+daw mı?

maks. 8.000 bütçeli bir synthesizer mı alsam
yoksa midi klavye+daw daha mı iyi olur?

amaç evde kayıt yapmak.

 
access virus, kronos ve onun gibi roland synthsi olan arkadaşım audiojungle için yapacağı parçalarda kullanmak üzere geçen midi klavye aldı.

niye öyle diye sorduğumda, bütün klavyeleri de toplasan, bilgisayardaki sesler, virtual instrumentsler gibi kaliteli, esnek, çeşitli ve pratik olmuyor dedi. tabi burada midi klavye almasındaki asıl amaç hafif , masa üstüne sığabilecek boyutta ve padli falan full midi kontrol sağlayan bişey olması, yoksa elindeki aletlerin hepsini midi klavye olarak kullanabilirdi. hatta midi klavye seçerken de kullandığı daw'a en uygun tam kontrol sağlayan bir marka model seçti.

mac bilgisayarı var.

ben de midi klavye, mac ve audio kayıtlar için ses kartı kullanıyorum.

midi + daw diyorsan en önemli şey işlemci, işlemcin tırtsa, ram azsa, ssd yoksa sıkıntı yaşarsın. windows kullandığını ve asio 2.0 sürücülü ses kartı aldığını varsayarak söylüyorum.
  • hem şişko hem deli  (23.05.20 00:05:27 ~ 00:20:14) 
novation impulse61 + korg triton(yazılım) + logic pro x alıyosun bakıyosun dalgana. kalan paraya da benden bi yemek yersin.


  • alperz  (23.05.20 00:24:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.