[]

Korona günlerinde solunum ya da nefes alıp verme ile ilgili bir soru

Yaklaşık iki aydır falan mümkün olduğunca sadece haftada bir kez alışveriş için cikiyorum, sonrasında evde geçen ortalama 48 saat boyunca mentol yemişim gibi nefes alıp vermede belirginleşme ve burunda karıncalanma ya da grip/nezle olacakmisim gibi biseyler hissediyorum sonrasında geçiyor. Ev içinde balkona da çıkıp temiz hava alan birisi olarak fiziksel ya da psikolojik temelli bunun sebebini bilen veya benzer durumu yaşayan var mıdır?
 
ben de markete girince nefes darlığı yaşıyordum 2-3 hafta öncesine kadar. psikolojik tamamen.


  • diffarentiationation  (22.05.20 23:00:52) 
yaklaşık iki haftadır mentol yemiş olma hissi bende de var.
sadece dşarı çıkınca değil. merdiven inip çıkınca ya da çok konuşunca daha da belirgin oluyor. sigara içmeyen ve bu şekilde bir nefes problemi olmayan biriyim bu arada, yani bir ay önce yoktu.

bunun yanında sürekli burnum akıyor ya da tıkanıyor, boğazımda da bir acı. ben bunu soğuk algınlığına ve alerjik rinite bağladım ancak yine de nefesteki bu garipliğin sebebini çözemedim.

endişe etmenize sebep olmak istemem ancak virüsün farklı bir formunu kapmış ve belki de bu rahatsızlığı hafif bir şekilde atlatıyor olabiliriz.
  • biseysorcaktim  (23.05.20 07:49:32) 
sonrasinda hemencecik geciyorsa korona degildir.


  • hot potato  (23.05.20 08:52:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.