Bu köy neden bu kadar düzenli duruyor?

Askeriye gibi sürekli otlar biçilip duruyor mu? Özellikle çimlendirilmiş peyzaj çalışmasıyla bu hale getirilmiş gibi, aslında hiç doğal durmuyor. Karşı dağlardaki çim alanlar bile biçilmiş gibi duruyor. Böyle yerler görünce aklıma direkt zengn evlerin bahçelerine yapılmış peyzajlar geliyor.
Yoksa görüntü kalitesizliğinden ben mi abartıyorum?
mobile.twitter.com

Karadeniz bölgemizde de vardır öyle alanlar. Yabani çimde biçme olayı yok. Hayvanların otlamaları yetiyor.

  • Mirket  (22.05.20 20:03:55)
yabani çimde biçme diye bir olay var, o otlar kesilip hayvanlara veriliyor. herkes serbest hayvancılık yapmıyor artık, yine de hayvanlara verilecek otların kesilmesi lazım.

  • Bruce  (22.05.20 20:19:01)
Uzaktan bizim köydü de öyle görünüyor tamamen bakış açısı uzaklığı ya da.

  • yeliz adeley  (22.05.20 21:17:04)
Uzaktan bizim köy evinin bahçesi de hazır çim gibi duruyor ama yakına gittiğinde oturamıyorsun bile çimlere

  • cilekli krep  (22.05.20 23:29:05)
Çöp yok. Rastgele toprağı eşelenip bırakılmış çıplak alanlar yok. Çimenlerden önce benim dikkatimi bu çekiyor :)

  • wish i could find a way to disappear  (23.05.20 01:31:17)