Macbook air/pro

i5 işlemcili, 8 ya da 16 gb ramlı 2020 versiyon macbook air almak istiyorum. Yapacağım işler; ofis, web, film izlemek, aynı anda çok sayıda belge ve word sayfası açmak gibi basit sayılabilecek işlemler. mesleğim gereği daha fazlasını yapacağımı sanmıyorum. deneyimli olan arkadaşlara 2 sorum olucak;

1- ramı 16 gbye yükseltmek f/p anlamında mantıklı mı?

2- macbook pro 13 inch ekran i5 işlemci ve 8 gb ram ile neredeyse aynı fiyata geliyor acaba almışken ve fiyatlar bu kadar yakınken macbook pro mu almak daha mantıklı olur?

herkese iyi bayramlar diliyorum :)

pek fazla yardımcı olamicam, ama mac book air sahibi oldugumu ve bu bahsedilen isleri (ayni anda bir cok office dosyasi, film, muzik vs) cok rahat yapabildigimi soylemek istedim.

  • gunes123  (22.05.20 19:59:03)
Air daha hafif, daha az ısınır, daha uzun pil ömrü var
pro daha güçlü.

sizin durumda air yeterli.
yanına sarj aleti bile almadan çık, gez gel o derece iyi pil ömrü var
  • Corc  (22.05.20 20:21:10)
2015 air ile bahsettigin seyler yapilabiliyor..pro'ya ihtiyacin olmaz.

  • cooperr  (22.05.20 20:24:47)
i5 , 8 gb, air. Yeterli.

  • garavel  (22.05.20 21:38:31)
air işinizi görür. daha fazlasını aramıyorsanız fazla para vermenin gereği yok.

size de iyi bayramlar :D
  • chezidek  (22.05.20 21:45:17)
retina ekranlı olsun

  • picassoishere  (22.05.20 22:28:05)
dediğin işler için bile 8gb ram yeter. macbook air al ince kasa tüy gibi oluşu zaten esprisi. pro da ekstra fan mevcut ancak yeni airlerde kaliteli klavye var. önerim air. eski bir air sahibi ve 2020 air siparişi vermiş biri olarak

  • traki  (23.05.20 15:38:49)