göz muayenesinde nelere dikkat etmeliyim?

haftaya göz doktoruna gitmem lazım ama evde hasta annem var. o yüzden aşırı dikkatli olmam lazım.

siperlik var, onu takıcam, maske de takıcam. doktorun yanına girmeden önce iki tane ölçüm aletine oturtuyorlar ya, oraya oturmadan (siperliği çıkarmam lazım tabii), çeneme ve alnıma bir bez bağliyim diyorum. iki makineye de oturduktan sonra kalkıp ikisini de çöpe atarım. sonra doktor da oturtabilir (ama oturtmayabilir de), oturtursa yine iki bez bağlarım, odadan çıkarken de atarım.

aklıma bunlar geldi şimdilik. bu şekilde bayağı düşürmüş olurum riski di mi?

sizin aklınıza gelen bir şey var mıdır? çok önemli çünkü. "göz doktoruna gittim, hayatımız mahvoldu" olmasın.

Temas edeceğiniz yerlerin o an dezenfekte edilmesini isteyin, ya da yanınızda sprey bir kolonya/dezenfektan götürün.

Temastan önce temas yerini, temastan sonra temas eden cildi dezenfekte edin.

Dikkat etmeniz gereken en önemli şey elinizi ağzınıza, yüzünüze sürmemeniz. Elinizi sık sık dezenfekte ettikten sonra korkacak bir şey yok aslında.

Doğrudan yüzümüze hapşurulmadıkça/öksürülmedikçe, veya bu eylemlerin yapıldığı zemine dokuntuktan sonra elimizi yüzümüze götümedikçe bulaş çok zor yanlış bilmiyorsam.
  • John Bloor  (22.05.20 14:53:21)
Geçen hafta periyodik muayenelerim için hastanedeydim, göz muayenelerindeki ekipmanları özel solüsyonla temizliyorlar. 8 gün oldu hiçbirşeyim yok :)

  • Northern Mariner  (22.05.20 18:27:33)