[]

güzel kızım-akıllı oğlum

bu hitapta olduğu gibi, çocukları olumsuz etkileyen-ayrıştıran ne gibi durumlar örnek gösterilebilir türkiyede?
 
Çocuklara bir olayda "kız gibi/erkek gibi" demek. Erkek ol, vs de örnek gösterilebilir.
Örn. Kız gibi ağlama
Erkek ol biraz vb. cinsel ayrıştırmalar da olumsuz etkiliyor diye okumuştum.
  • erty_ksk  (22.05.20 12:31:23) 
Olumsuz etki olarak; çocuk elini ayağını çarptığında hemen anne babasına koşuyor, anne babalar da nereye çarptın? gel dövelim orayı diyor. Bence bu yanlış, bizim kız düştüğünde çarptığında “kalkabilirsin kızım, önemli değil ovala dizini hemen” diyorum..mücadele edebilmeli, sorunlarıyla başa çıkabilmeli diye düşünüyorum.

Güzel hitapta da -çok abartılmadığı sürece- problem olmadığını düşünüyorum, sonuçta çocuğa sevgini ifade etmenden daha güzel ne olabilir?
  • tutkikarnimacikti  (22.05.20 12:47:43) 
aynı şekilde yeri geldiğinde akıllı kızım-yakışıklı oğlum deniliyor. burada bir ayrıştıran durum yok.


  • fezagezgini  (22.05.20 13:43:13) 
güzel, akıllı, yakışıklı daha problemsiz bence de. "Prenses kızım, hanım hanımcık yavrum"lar ve bir yaramazlık yaptığında, duyduğu bir küfrü tekrar ettiğinde, kavga ettiğinde "keh keh keh aslan oğlum, eee erkek tabi"ler daha sorunlu.


  • kobuzchu kiz  (22.05.20 14:01:58) 
Güzel, akıllı gibi olumlu sıfatları kullanırken her zaman aklımızda olması gereken önemli bir şey var, bunu istikrarlı yapmak. Her gün akıllı çocuğum diye sevdiğiniz çocuğunuza bir anda böyle hitap etmeyi keserseniz sıkıntı yaşayacaktır.


  • kullanıcıadımbuolsun  (22.05.20 19:32:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.