[]

mekanik klavye switchi kırıldı, tamir edilebilir mi?

merhaba arkadaşlar, mekanik klavyemin tuşlarından birinin altındaki switch dişi kırıldı. sizce tamiri mümkün müdür? daha az kullanılan bir tuşun switchi buraya takılabilir mi ? bu arada klavyedeki switchler dışardan çıkarılabilen switchlere benzemiyor, sanki sabit gibi (dış çerçevesi klavyeye sabit gibi, resimlerde göstermeye çalıştım) tamir-lehim işlerinden anlamadığım için içini de açmak istemedim.

klavye şu linkteki klavyeden:

www.rampage.com.tr

fotolar:

imgur.com

imgur.com

 
iyi de bu mekanik switchli klavye değil, mekanik hisli membran klavye. kırılan kısmı en fazla yapıştırabilirsiniz. anahtar değişimi olmaz bunda zira anahtar yok.


  • shadowfollower  (21.05.20 22:57:22) 
mekanik hisli filan da değil öyle bişey yok. bununla mekanik klavye arasındaki farkı hissetmeyecek insan olacağını hiç sanmam. 20 liralık klavyeden tek farkı ışıklı olması. oyuncu klavyesi de değil. performans adına en ufak bi artısı yok.

switch de yok haliyle, kırılan switch olmadığından da switch alıp lehimleyemezsin. muhtemelen tek parça halinde plastik kasa işte kalitesiz olduğundan da kırılmış.

o beyaz kısmı yani stem kırıldı anladığım kadarıyla, fotoğrafı düzgün çekemediğinden görülmüyor pek. kasa tek parça olduğundan modular mekanik klavyeler gibi dıştan çıkaramazsın ama kasayı açarsan stemleri içten sökebilirsin. sonra toplayabilirim ben dersen söküp scroll lockla filan değiştirmeyi deneyebilirsin.veya direkt kırılan kısmı yapıştırmayı deneyebilirsin

switch şeklinde olmadığından pcbye lehimli filan da olmayacak bunlar. lehimle uğraşmadan basit bi şekilde değiştirebilirsin.
  • konetsu  (21.05.20 23:20:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.