laptop çok ısınıyor

laptop'ın içini açtım, fanlar gayet temiz ama harddiskin olduğu yer laptop bi 10 dakikalığına çalışsa bile ısınıyor. dandik bir soğutucu fan koydum altına ama yetmiyor. napmalı? yeni bi soğutucu alsam işe yarar mı? vakumlu soğutucular iyi mi?

teşekkürler

laptop kullandığım dönem üstüne buz torbası bile koymuşluğum var.. vakumlu soğutucu dahil her şeyi denedim.. pek bir etkisi yok.. kullandığınız modelin soğutma tasarımıyla ilgili olduğunu düşünüyorum.. en azından benim yaşadığım sorun bu yüzdendi.. 2 usb girişli 5 veya daha fazla fanlı notebook altı soğutucular var.. watt'ı, amper'i yüksek 2 usb çıkışlı telefon adaptörü alıp tam güçte çalıştırdığım oldu.. soğutma anlamında en performans aldığım yöntem bu sanırım..

birde notebook içini açabiliyorsanız ısıyı daha fazla ileten macun kullanmak etkili olabilir.. yine iletken padler falan çıktı.. ısınan devre elemanlarında onlar kullanılabilir..
  • synche  (21.05.20 20:16:13 ~ 20:18:23)