igdaş fatura itiraz

herkese merhaba,
malum corona sürecinde okunamayan sayaçlar ve arkasından gelen yüksek bakiyeli faturalara olan itiraz ve bbdk'nın inceleme başlatmasından sonra 66 metre kare 1+1 evime bugün 680 tl fatura geldi.eminim sizler de benzer durumla karşılaşmışsınızdır.son ödeme tarihi de 4 gün sonra 25 mayıs bu arada.sizden ricam bir itiraz eden oldu mu,sonuç ne oldu,nereye itiraz edilir vs gibi sorulara cevap vermeniz.evde işsiz oldugumuz bu dönemde bu işte bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum ve hakkımı aramak istiyorum.
şimdiden teşekkürler.

Neye itiraz ettiniz ki. Sayaçta okunan değer doğruysa kullanmışsınızdır

Pandemiden dolayı 30 yerine 45 günde okumuşlar. EPDK gıcıklığına 35 günü geçmişsin. 45 günlük olmaz dedi. Adamlar 30 günlük yeniden fatura kestiler. Yani faturan düşmedi. Gün sayın düştü. O kullandığını öbür ay ödeyeceksin zaten. Son okumanın üzerine 15 gün ekle. Belki 1-2 hafta sonra yine fatura gelecek
  • efruz  (21.05.20 15:05:50)
sitede oturuyorum ve sıcak su+doğalgaz ödüyorum.ayrıca kışın en soğuk döneminde bile ödediğim maksimum tutar 350 tl.isteyene belgelerim bunu.corona hayatımıza martta girdi sadece nisan ve mayıs gibi daha az kullanılan aylar olmasına ragmen 680 tl gelmesi bana garip geldi.
üstelik ileti de herhangi bi şikayet yok,nereye danışacağız bu gibi durumla karşılaşan var mı demişiz.epdk gıcıklığı falan demişsiniz. faturaları site yönetimi kendi kesip dairelere yolluyor.gün falan geçmedim yani.kaç gündür gelmeyen fatura 680 tl olarak son ödemesine 4 gün kala geliyor.burada ki sacmalığa inanmayıp bana akıl vermek isteyenler boşa yazmasın.yardım edecek,yol gösterecek biri varsa buyursun.dinleriz.

  • siyahbeyaz1903  (21.05.20 15:55:05)
önceki faturanıza bakıp ordaki son endeksi görün.
son faturada ilk endeks eski faturanın son endeksi mi.
yeni faturadaki son endeks saatteki son endeksmi. bunlar doğruysa ve az kullandım diyorsanız sayaç bozuk olabilir.

benim tepkim 30 günde 300 tüketen 45 günde 450 tüketmiş, itiraz etmiş, epdk incelemesi tüketimle ilgili değil, gün sayısıyla uyardı. aynı hesap yani
  • efruz  (21.05.20 17:03:01)
Bunun sağlamasını yapmak çok kolay kapınızda ki sayaçta yazan endeksi faturada ki son okumayla karşılaştırın faturada ki yüksek ise itiraz edersiniz.

  • delikedidilimiyedi  (21.05.20 18:27:48)