Macbook Sıfırlama

Duyurunun güzel insanları sağlıklı günler dilerim.

Elimdeki macbook'u sıfırlamak istiyorum ancak disk silmeden yapma şansım var mı? Telefonlardaki gibi bir sıfırlama yapabilir miyim? Macos'a çok yabancı olduğum için yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler şimdiden.

  • heritage  (21.05.20 11:30:18 ~ 11:31:12)
bunlar öyle sıfırlama değil. sıfırlamaktan kastın ilk satın aldığın haline mi getirmek?

eğer öyleyse açılışta elma+r'ye basılı tut. recovery'de açar. internete bağlan. disk utility ile erase disk yap. sonra tekrar yükle.
  • alperz  (21.05.20 11:40:21)
@alperz
disk silinmesin derken hard format anlatmışsın. bunu yaparsan icloud yedeklerin ve dosyaların haricindeki her veri yok olur.

  • foolrules  (21.05.20 12:06:24)
e tamam da nvram pram falan resetlemenin bu adamın tahmin ettiğimiz derdiyle de alakası yok.

evet cloud'dakiler hariç gider. hard'ı soft'u yok bu işin. diski silersin. mac os'i yeniden kurarsın. başka türlü mac os'te aldığım güne döneyim olayı yok. aldığı gün time machine yaptıysa bilemem ama bunu sorduğuna göre yapmamıştır hatta time machine'in ne olduğunu da bilmiyordur.
  • alperz  (21.05.20 15:41:28)