İftara ne yapayım?

İnternetten tarifini bulabileceğim, hatta sizin tarifini yapıp denediğiniz bir yemek önerir misiniz? Et tavuk soteden yıldım :( evde fırın ve her türlü ekipman var.

Nefisyemektarifleri.com

Burada bir sürü tarif var ben de buradan bakıp deniyorum. Afiyet olsun simdiden.
  • turkce konusan uzayli  (21.05.20 09:45:16)
Zeytinyağlı bezelye & domatesli pilav
İlk aklıma geleni yazdım.

  • pati  (21.05.20 09:48:28)
Beşamel Soslu Fırında Ispanak Tarifi www.nefisyemektarifleri.com

www.instagram.com

Tencerede Kıymalı Kabak Oturtma www.nefisyemektarifleri.com
  • elorelia  (21.05.20 09:57:24)
karnıyarık, bol nohutlu pilav, cacık.

  • golgi aygıtı  (21.05.20 10:08:11)
Elorelia'nın Beşamel soslu ıspanak tarifini yapıyorum çok teşekkürler :)

  • mg3929  (21.05.20 10:13:36)
sebzelerin mevsimine göre repertuarını geliştirebilirsin

bu mevsimin sebzeleri, taze fasulye, taze barbunya, kabak, patlican, taze bezelye. yaz domatesleri de çıkıyor. bunlardan çok güzel zeytinyağlı yemekler olur birinin nasıl yapıldığını öğrenince hepsini benzer şekilde pişiriyorsun

öncelikle zeytinyağlı taze fasulye ve barbunyaya yoğunlaş
  • freebird5406_2  (21.05.20 10:28:03)
Patlıcan kebabı, hünkar beğendi, yalancı beyti, hasanpaşa köftesi...

  • cosmicgadin  (21.05.20 12:06:27)
Az bulaşıkli ve lezzetli bir yemek önereyim, ben de bu akşam yapacağım.

Patates oturtma

Fırına girebilecek bir tava ya da tepside kıyma sogan salça kavur, bunları ayrı bir tabağa al.

Sonra patatesleri dilimle, sote yaptığın tepsinin dibine ser, üzerine kiymali sosu yay, sonda bir tur daha patates ve bir tur daha kıyma, kalmış ise patatesleri en üste köy. Üzerine biber ve domatesleri irice koy, z biraz salcali su ekle ,biraz da yag.üzerini yağlı kağıt ile kapatıp fırına ver. Bir, bir buçuk saate oluyor. Yanina da pilav yeterli bence
  • Filinta61  (21.05.20 12:09:13)
Refika'nın Mutfağı youtube kanalı baya başarılı yeni tarifler öğretmek ve ilham kaynağı olmak konusunda. Oraya bakabilirsin.

  • chitosan  (21.05.20 12:22:48)
Ben de akşama fırında kadınbudu köfte yapacağım. Şemsa Denizsel'den.

  • SiyamkedisiZorro  (21.05.20 12:31:59)
fırında patatesli, bezelyeli tavuk kanadı. yanına şehriyeli pilav + cacık.

  • we are floating in space  (21.05.20 15:34:10)