[]

Akustik gitarda buzzing sorunu için yardım lazım

Merhabalar, ikinci el bir akustik gitar aldım. Farkli sehirden geldi. Gitar sorunsuz, acayip iyi, sıfırdan farkı yok ama tek bir sorunu var o da iki mi telinde de 9. Perdede buzzing var. Entonasyonu falan da sorunsuz gitarın ama 9. Perde olayi moralimi bozdu. Sadece sap ayariyla cozulur mu bu sorun?
 
sorunlu perdeyi incele, üzerinde ezilme, deformasyon veya diğer perdelerle seviye farkı var mı? perdeler bir miktar tokmaklayarak ya da preste sıkıştırılarak takılıyor, o perde hasarlı olabilir.

gitarın tellerinin yüksekliği çok değilse sap ayarı yapabilisin, veya eşik de yıpranmış veya uygun olmayabilir.

ben tellerin yüksekliğinden memnunsam gönce eşiğin altına kartvizit gibi bişeyler koyup biraz yükseltip deniyorum sap ayarına girmeden önce. öyle kurtarıyorsa eşik yaptırıyorum.

aynı şekilde alt eşik de tam uygun olmayabilir.
  • hem şişko hem deli  (21.05.20 01:33:51 ~ 01:35:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.