[]

Merhabalar, şu an ankarada yaşıyorum ve 5500 lira maaşım var.Başka bir şehirde 7500 liraya iş teklifi aldım .Şirket olarak çok bir farkları yok.Maaş iyi ama ev tutmam , eşya almam vs gerekecek.Ankarada ise abimle kalıyorum ev kiram yok sadece faturalara destek çıkıyorum.Abimle ortak arabamız da var.İşe de bazen araba ile gidiyorum.İl değiştirirsem arabam da olmaz abimde kalır araba uzun bir süre.Sizce risk almama değer mi? Yoksa otur oturduğun yerinde mi dersiniz
 
bence yalnız yaşamak daha iyi. arabayı kendin de alırsın sonradan.


  • jelly bear  (20.05.20 22:06:36) 
diğer şehire git. ek 2000 tl gelirle araba alırsın en kralından. krediyle. ev eşyasını sorun etme.


  • iddaaci  (20.05.20 22:07:25) 
araba almak mı? pek kolay değil. bu daha çok geleceğe yatırım gibi görünüyor. hayatına tek başına devam edeceksin. eğer bunu istiyorsan yap. tamamen yeni bir sayfa açıp açmak istememenle alakalı. mesele maaşın oranı değil yoksa. tüm olasılıkları hesaplayıp gözünde simüle edip yan yana koy ve hangisini istiyorsan onu seç.


  • douglas  (20.05.20 22:08:49) 
Kilit soru sorulmamış, çok ilginç: başka şehir hangi şehir? Eğer kiranın ankara'nın yarısı olduğu bir şehir değilse ve uzun süre evlenmeyi düşünmüyorsan Ankara'da kalmaya devam et derim.


  • prole  (20.05.20 22:09:32) 
Eğer o işe geçersen maaşının 2500 lirası ev kirası ve ev masraflarına gidecek, cebine yine 5000 tl kalacak. Maaş konusu başka bir şehir için yetersiz gibi duruyor.

Ancak yeni işinde kariyer imkanların şimdiki işine göre daha fazla olacaksa maaştan ziyade eğitim kendini geliştirme ve kariyer odaklı kendini geliştirebileceğine inanıyosan diğer işe geçmelisin.
  • hayaletimsi  (20.05.20 22:16:51) 
madde madde yazacağım teşekkür edeceksin.

Artıları;

-ayaklarının üzerinde duymayı öğrenirsin
-birey olduğunu hissedersin
-bütçe kontrolün arşa çıkar
-yeni bir şehrin heyecanını yaşarsın

Eksileri

-araba büyük bir nimet gidince anlıyorsun
-gittiğin zaman ödeceğin kira 1k altında olmayacak üzerine eşyalara 10k desek zaten 1 seneden önce amorti edemediğin için pişman olursan depresyonu kötü olacak
-yeni şehre herkes alışamaz ve yeni iş yerinde memnun olmazsan yatırımın boşa gider
-yeni şehirde bir problem çıkarsa aran kötü olsa bile yanına hemen gelecek bir abin olmayacak

bence artılar eksiler burada. bana kalsa abimle takılır yoluma bakarım. ama genelde biz insanoğlu yanlış seçimleri yapmaya çok hevesliyiz. (kendimden biliyorum)
  • dirildimde geldim  (20.05.20 22:21:10) 
degmez.


  • rm  (20.05.20 22:37:42) 
Merhaba arkadaşım ciddi ciddi yazıyorum, diğer işe gitmeyeceksen ve iş mühendislik işi ise bana paslayabilir misin?

Evet ciddiyim.
  • mech  (21.05.20 20:27:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.