[]

yuzme sorunlari

yuzmede sikinti yasiyorum. yani 10 yasindayken falan cok iyi yuzuyordum ama su an 28 yasindayim ve o zamandan 2 sene onceye kadar nerdeyse hic suya girmedim... unutmusum ve korkuyorum resmen yuzmekten. yani biraz daha cabalayinca sirt ustu durmayi ve yarim yamalak da olsa dalarak yuzmeyi ogrendim; ama iki seyi beceremiyorum "boyumu asan suda kalabilmek" ve "ayaklarimi kurbagalama yerine normal cirpmak"... ozellikle ayak cirpma konusu refleks olarak kurbagalam oluyor; nasil asilir bu?
 
Suda duramayanlar genelde konforlu duruşun omuzlarının ve kollarının suyun sütünde olduğu duruş olduğunu zannederler. Oysa vücudun ne kadarı suyun altında olursa o kadar rahat durulur. Kasmadan çenenize kadar suyun içinde olmaya alışırsanız suya batılamaz bile aslında.


  • jeharfi  (20.05.20 21:00:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.