Alzheimer mi oluyorum ?

25 yasinda erkegim.Biliyorum bir cok hastalik icin erken bir yas ve yasitlarima gorede saglikli bir vucudum var diyebilirim ama surekli biseyleri unutmam isimler, terimler, kisiler, yasanan olaylar vs gibi yuzunden kendi kendime takinti yaptim.Bazen konusurken o kadar cok sey unutuyorum ki “ya su sey vardi ya, ya hani su vardi adi neydi ,suna ne diyorduk” ile geciyor konusma.
Aslinda belki normal duzeyde bir unutkanlik bile olsa dedemi alzheimerden kaybetmis oldugum icin aklimin bir kosesinde hep bu hastalik var

Doktora gitmek icin yeterli bahanem var mi dostlar yoksa kuruntu mu yapiyorum bu yasta ne alzheimer mi diyorsunuz ?

tiroit beziniz nasıl acaba? şişlik falan var mı? hipotiroidi olabilirsiniz. ( belki)

  • blue eyes white dragon  (20.05.20 20:22:00)
Ben de bir ara benzer sorunlar yaşadığımdan birkaç şeyi soracağım:
- Her gece 8 saat uyuyor musunuz?
- Yeterince kırmızı et tüketiyor musunuz?
- İşiniz stresli mi? Çalışırken ara verebiliyor musunuz?
- Arada çıkıp yürüyüş/spor yapıyor musunuz?
  • ganbatte  (20.05.20 20:24:27)
bilgisayar ve telefonla çok ilgileniyorsan olabiliyor bana böyle demişlerdi

  • mcgrain  (20.05.20 20:24:27)
@ blueeyeswhitedragon oldugunu sanmiyorum ama kontrol edecegim
@ganbatte uykum cok duzensiz diyebilirim ama min 7 saat uyuyorum ,kirmizi et ayda 4-5 kere , isim cok stresli degil ama gundelik hayatta stres yasiyorum son 2-3 yildir , kosmaya basladim son 2 aydir
@thecatinthehat kisa bir dönem ritalin kullandim onun haricinde hic duzenli ilac kullanmadim
  • ishak77  (20.05.20 20:49:27)
B12 vitaminin eksik yüksek ihtimal. Keep calm.

  • elitoangelito  (20.05.20 21:51:05)
bu yaşta ne alzheimeri. stres, vitamin mineral eksikliği falandır. takıntı da kötüleştirmiştir.
çoğu alzheimer hastasına kaybolduklarında, nerede ne yaptıklarını hatırlamadıklarında ne bileyim buzdolabından çorap çıkması gibi kendilerinin hiç kontrol sahibi olmadığı durumlarda teşhis konuluyor.
"şu sözcüğü hatırlayamıyorum, neydi bu" gibi durumlarda değil.
  • not dark yet  (20.05.20 22:20:10 ~ 22:21:22)
şüphelerin seni rahatsız ediyorsa doktora git. internette de alzheimer testleri var. ortaya karışık birkaç tane dene bakalım.

  • silver apple  (21.05.20 13:51:11)