İstanbul'da 2 aylık kiralık ev

Merhaba EkşiDuyuru kullanıcıları, bu yaz Pendik tarafında staj yapacağım ve kalacak yere ihtiyacım var. Sahibinden gibi siteleri inceledim ancak ilanlar hiç güven verici durmuyor. Daha önce kısa dönemli (1-2 ay) eşyalı ev kiralayan oldu mu? Kiraladıysanız nasıl bir yol izlediniz?

nasıl bir güvence istiyorsunuz? gündelik ev sektörünün gelişimi aşağı yukarı pavyonların gelişimiyle aynı ülkemizde. yani nasıl bir atılım yapalım kurumsal yapı mı istiyorsunuz?

bir emlakçı bulun genelde onlar yapar bu işleri. bilindik ve dükkanı olan birisiyse rezil de olmazsınız. telefonda konuşur anlaşırsınız.
  • ozdek  (20.05.20 16:13:15)
ben bu durumu öğrenci yurdu gibi bir yer kiralayarak çözdüm. yaz dönemi olduğundan da öyle yerlerde yer bulunabilir. fakat bir ev kirası kira çıkarıyorlar.

ayrıca pandemiden dolayı özellikle kadıköy gibi ev paylaşımının yaygın olduğu bölgelerde ev arkadaşlıklarının bayağısı işten çıkarmalar dolayısı ile bozuldu, facebook gruplarından rahatlıkla 1-2 ay eve ortak olabilirsin bence (pendikte nerede olduğunu belirtmemişsin, metroya ya da marmaraya yakın bir yer olduğunu varsayıyorum.
  • denizgonen  (20.05.20 16:18:01)
Pendikte eşyalı daire çok zor bulunuyor. Emlakçıya direkt böyle anlatırsanız yardımcı olur.

  • ruhen hastayim ben  (20.05.20 16:18:56)
Airbnb??
Ya da daha büyük bi konfor isteyip az para veririm diyorsanız kamu misafirhanelerine bakın . uzun dönem konaklamada indirim olur belki.

  • jimjim  (20.05.20 20:15:16)