[]

Kısa çalışma ödeneği ve sgk

Merhaba, şirketim kısa çalışma ödeneğine başvurdu ve hak kazandı. Bizler de Nisan ayında biraz izin biraz çalışma şeklinde ilerledik. Bugün itibari ile sgk ödemelerimizin yarım yatırıldığını gördük. Bu yasal mıdır? Eksik gün nedeni olarak da kısa çalışma ödeneği diye belirtmişler. Bu sırada iznimizden de düşüldü bu tarihler. Konu hakkında bilgisi olan birileri var mıdır aramızda?
 
hem kçö hem yıllık izin yapılamaz. ama sgk da eksik gün düşülmesi normal tabiki. kısa çalışma süresinde sigorta primi yatırılmaz.


  • benaslinda  (20.05.20 14:58:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.