seyahat izin belgesi

arkadaşlar merhaba, benim ikametgahım da iş yerim de istanbul'da, bense 1.5 aydır kocaeli'deyim.
önümüzdeki hafta işe gitmem gerekiyor, ancak seyahat nedenleri arasında çalışma gibi bir ibare olmadığından 199 veya e-devlet üzerinden seyahat belgesi için başvuru yapamıyorum.
200 numaralı izmit-kartal hattını veya marmaray'ı kullanmayı düşünüyorum, marmaray tuzla durağında polis kontrolü yapılıyormuş, otobüs ise polis kontrolüne girerse teker teker yolcuların belgelerine bakılıyormuş.
155'ten ikametgahın böyle bir durumda yeterli olduğu bilgisini aldım.
bu bilgiyi doğrulayabilecek olan var mıdır aramızda? sigorta dökümünü ve ikametgahı yanımda bulundursam sorun yaşamadan geçebilir miyim istanbul'a?
teşekkürler şimdiden.

edit: e-devlet üzerinden diğer seçeneğini işaretleyerek başvuru yaptım. dosya ekine ikametgah ve sgk kaydımı ekledim.

iki saat içinde red geldi, ancak detay olarak aşağıdaki metin var:

20.05.2020: • Çalışma hayatı içerisinde yer alan yönetici, çalışan ya da işyeri sahiplerinin ikamet ve işyerlerinin farklı illerde bulunması durumunda iller arasındaki giriş/çıkışları; bu durumu ispatlayan (yerleşim yeri/ikamet belgesi, SGK kayıt belgesi) belgeleri ibraz etmek şartı ile yapabilecektir.

benim anladığım kadarıyla iş nedeniyle şehir değiştiriyorsanız ikametgahınızın ve iş yerinizin giriş yaptığınız şehirde olduğunu kanıtlamanız yeterli oluyor, ekstra bir onaya gerek yok.

tabii kontroldeki memurun bundan haberi var mıdır bilemem swh

benim de ikametgahım ve iş yerim istanbuldayken eskişehirden dönmek istediğimde 199daki kişi izin almak zorundasın dedi.izin reddedildi, iş yerimden çalışma belgesi çıkardım öyle başvurdum ve 199la defalarca konuştum sonunda onayladılar ve seyahat ettim.

  • tuborg yesili  (20.05.20 12:17:10)
sizin ikametgahımız ve işyeriniz aynı ilde değil mi? beni de bu maddeyle reddettiler çünkü okuduklarını anlamıyorlar.cidden şaka gibi ya. aynı ildeyse bu maddeye tabi değilsiniz ve izin almanız gerek.

bu istisna x şehrinde ikametgah edip y şehrinde çalışanlar için. x şehrinde ikametgah edip x şehrinde çalışanlar için değil.
  • tuborg yesili  (21.05.20 12:00:17)
  • sting  (24.05.20 12:13:36)