Pasta tarifi

Merhabalar,

Bayramın ilk günü eşimin doğum günü. Yasak olduğu için pasta alacak yer olmayacaktır. Pasta yapmayı düşünüyorum. Ancak tatlı yapmak konusunda pek tecrübem yok. Bana pasta ve süsleme önerilerinizi göndermenizi rica ederim. Özellikle süsleme için yardımlarını bekliyorum. Yapmadığım için pek bişey hayal edemiyorum açıkçası. Önerdiğiniz tariflerde, sayfalarda net bilgi bulunursa işimkolaylaşır. Kaç derecede kaç dakika kalır kek diye kestiremiyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

bayramda pastane ve tatlıcılar açık olacakmış.Ama sizin yapmanız daha büyük bir jest olur tabii ki.

  • wendyangelamoiradarling  (20.05.20 10:55:18)
Basit pandispanya yapın. Arasına pastacı kreması.
Süsleme önerisi istiyorsunuz. El beceriniz varsa Migros'larda hazır şeker hamurları var, o hamurlardan eşinizin hobisine uygun şeyler yapabilirsiniz.
Benim el becerim yoktur. O yüzden kızımın doğum günü pastasının üzerini lego ile süslemiştim (öncesinde yıkadım tabii). Aslında siz de eşinizin hobisi ya da hoşlandığı şeylerin mini figürlerini alıp pastanın üzerini süsleyebilirsiniz.
  • SiyamkedisiZorro  (20.05.20 11:12:26)
pandispanya arası bol taze çilek ve krema, üstünü de çilekle döşeyebilirsiniz, tam sırası. Şu tarz mesela www.lezzet.com.tr (tarifi uygulamadım)

Borcamda olur derseniz tiramisu çok güzel olur tabii. Biraz altta harf şeklinde pasta sorusu var, eşinizin adı basit bir harfle başlıyorsa onu da deneyebilirsiniz.
  • whoosie  (20.05.20 11:18:56 ~ 11:20:45)
@SiyamkedisiZorro Pandispanya yapabileceğimi düşünüyorum ama şeker hamuru ile çalışamam sanırım. Benim de hiç el becerim yoktur.

  • Gamzeofficier  (20.05.20 11:33:40)
@whoosie gönderdiğiniz görsel oldukça güzel bir fikir. Harf pastayı ben de düşünmüştüm güzel görünüyor da düz pasta bile yapmadığım için harf daha zor olur diye düşünüyorum.

  • Gamzeofficier  (20.05.20 11:36:32)
Şeker hamurunu boşverin, güzel bir kremayla süslemek daha güzel. (Süsleme kreması için en kolayı biraz katı bir krem şanti çırpmak olur, spatulayla düzleyerek ve varsa sıkma uçlarıyla şekil verirsiniz.) Bulutağacı'nın pasta süslemelerini baya seviyorum ben, fikir almak için siz de bir bakın isterseniz, bir de güzel pandispanya tarifi var, onu ekliyorum:
bulutagaci.blogspot.com

  • kobuzchu kiz  (20.05.20 11:38:57)
@kobuzchu kiz - Çok güzel görünüyor. Teşekkür ederim.

  • Gamzeofficier  (20.05.20 11:58:36)
etrafına rulokat ile duvar örülebilir ekstradan.

  • eksisozlugebirdahageldimbunickisectim  (20.05.20 13:52:13)
ganajjsız pasta olmaz, olursa da ona pasta denmez. tecrübesiz biri için uğraştırıcı olabilir ama eşini ağğdeta pastaneden alınmış bir pasta ile mutlu etmek istiyorsan pastanda ganaj kullanmalısın. ganaj trick'leri için sözlükteki başlığa bakabilirsin.
(bkz: ganahce)

  • Bruce  (20.05.20 14:20:28)