Bir Zoom - Netflix - Aynı anda izlerken ses problemi

Şimdi durum şu,

İki ayrı evden iki insan aynı anda netflixte bişey izlemek istedik eş zamanlı.

Aynı anda başlattık. Buraya kadar sorun yok.

Bir yandan da zoom'la videolu görüntü açtık. Sohbet ede ede filmi izliyoruz.

İkimizin de bilgisayarlarına kulaklık takılı ve bilgisayardan dışarı ses gitmiyor.

Fakat

Karşı tarafın açtığı film sesi bana da geliyor. Oysa sadece o kişinin sesinin gelmesini istiyorum ama zaten benim izlediğim filmin sesi geliyor yarım saniyelik bir latency ile.

Bu zoom'dan kaynaklanan bir ses ayarıyla mı çözülecek, karşı tarafın pc'sinden kaynaklı bir ses ayarı ile mi?

zoomdan

it.umn.edu
  • fezagezgini  (19.05.20 17:21:24)
Zoom'da bilgisayar sesi yerine mikrofon paylaşmanız lazım. Sol alttaki kulaklık işaretli yerden yapılıyor olması gerek.

  • queue  (19.05.20 17:22:59)
@feza

sizin dediginiz share ile alakalı. biz share yapmiyoruz ki. sadece goruntulu gorusme actik.

herkes kendi netflixini kullaniyor.
  • la traviata  (19.05.20 17:26:02)
ne yapsak olmadi. kesemedik o sesi.

  • la traviata  (19.05.20 17:42:34)
sizinki ona gitmiyor değil mi ?

enteresan, merak ettim ben de araştırıyorum ama bulamadım. çözüm değil ama sorunun etrafından dolaşabilirsiniz.

arkadaşınız telefondan da bağlasın zoom'a. kendi bilgisayarından ses göndermeyi kapasın telefondaki zoom üzerinden konuşabilirsiniz.
  • fezagezgini  (19.05.20 17:48:58 ~ 17:52:43)
@queue

sol altta kulaklik isaretli bi yer yok
mikrofon isaretli yer var.
orda da tum ayarlarimiz ayni karsi tarafla.
  • la traviata  (19.05.20 17:50:59)
zoomda değil ama discordda benzer sorun yaşayanlar olmuş çözümü yok. bazıları kulaklığı tak çıkar yapmış geçmiş vs. şöyle mantıklı bir öneri var, herkeste işe yaramamış ama denemeye değer. deneme imkanı varsa farklı kulaklık ile denesin bir de.

"Sounds like your computers default recording device is set to "Stereo Mix" instead of "Microphone". Right click on the speaker icon in your taskbar, then click "Recording Devices". Select your microphone in the list, then click the "Set Default" button. Now Discord should capture your microphone instead of everything. (You may need to restart Discord for this to take effect)."

edit: bunun discordla zoomla vb. ilgisi olmadığı kulaklıkla ilgisi olduğunu belirtmişler.
  • fezagezgini  (19.05.20 17:59:35 ~ 18:02:21)
resmen realtek'in eko ile alakali sacma sapan biseyinin tikli olmasindanmis.

çözüldü tiki kaldirinca.
  • la traviata  (19.05.20 19:14:21)