[]

25 gün önce doğum yapan kedinin kızgınlığa girmesi

Bugün girdi kızgınlığa, bu kadar sık oluyor muydu yahu bu iş. İlk kızgınlığa girdiğinde masajla geçiştirdik, ikincisinde çiftleşme oldu. Üçüncüsü de bugün.

Kızgınlıktan sonra kısırlaştırma mı yapılıyor yoksa şimdi olur mu?


 
evet, bu kadar sık olur, tam mevsimi.
kızgınlık geçince kısırlaştırılır normalde.
ama yavrularından ayrılması için iki ay geçmesi lazım, daha erken.
şu anda bir gün bile ayıramazsınız, emziriyor olmalı zaten.
yavrularından ayrılsın, öyle kısırlaştırın.
  • blatta hiberna  (19.05.20 10:20:17 ~ 10:20:31) 
Enzirmede sıkıntı çıkarır mı kızgınlık? Yavruları emzirdikten bir saat sonra girdi kızgınlığa. Birkaç saat sonra yine emzirmesi lazım.


  • Fusha  (19.05.20 10:38:06) 
çıkartmaz, zaten çıkartacak olsa emzirirken kızgınlığa girmezdi.
ama bir veterinerden bilgi almanız daha iyi olur yine de.

  • blatta hiberna  (19.05.20 11:24:38) 
Kediyi bahçeye çıkarıyordum, erkek kedilerle bir araya gelmek de kızgınlığa girmesine neden olabiliyormuş. Bir süre çıkarmayacağım bahçeye. Birilerinin başına gelirse benzer bir durum diye yazıyorum buraya. Yeni doğum yapmış kedinizi bir süre bahçeye çıkarmayın :)


  • Fusha  (19.05.20 13:23:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.