market alışverişi yarın mı çarşamba mı?

merhaba,

market alışverişi yapmam gerekiyor bir sonraki sokağa çıkma yasağından önce. bana yarın en boş gün olur gibi geldi ama oylarınızı alayım dedim.
19 mayıs?
20 mayıs?
21 mayıs?
hangisi sizce?

20 veya 21, iftar saati

  • elorelia  (19.05.20 01:12:24)
Acil ihtiyaçlarınız yarın halletme imkanınız varsa halledin bayram diye haftaiçi marketler yine yağmalanır.

  • murtiii  (19.05.20 01:52:45)
18 mayıs saat 10:00 ile 16:00 arası marketler , fırınlar, tekel bayileri, manavlar vb açıktı.

buna nazaran bim'in önünde yaklaşık 50 kişilik kuyruk, şok ve a101de de kapıdan girdikten itibaren bitmeyen kasa sırası vardı.

yarın saat 10:00 ile 16:00 arası yürümek kaydıyla(polisler araçla çıkanlara çok sıkı denetim uyguluyor istanbulda, 500 metre arayla 3 er tane çevirme ekibi gördüm, gidiş geliş, evrak sormadıkları 1 araç bile olmadı. tabi izniniz yoksa ceza yazıyolar.) , maskenizi de takıp herhangi bir market, fırın, manav vb gidebilirsiniz ama kalabalık fena yani.

bu marketlerdeki kalabalığı şöyle yorumluyorum, alışveriş edenlerin %90ı yoğurt, gofret, kola, temizlik malzemesi, kozmetik malzemesi gibi şeyler alanlardı. yani gerçekten gıda olarak tabir edilebilecek, makarna, su, et tavuk, yağ , bakliyat gibi şeyler değil. olay aciliyeti olması da değil, sırf yasağı delmek.

cidden ya içerde klima çalışıyor diye sırf beklemek amacıyla giren insanlar gördüm.

bir de yeni strateji geliştirmişler, dışardaki herkesin elinde rulo yapılmış bez bim, şok torbası :) pasaport gibi, adam gitmiş 20 km yürümüş koşmuş gezmiş, elinde bim torbası, polis çevirirse markete gidiyorum diyecek hahah

20 ve 21 mayıs sabah erken gidersen pek problem olacağını düşünmüyorum, öyle bir alışveirş çılgınlığı panik durumu yok. dedim ya tek parça bişey almak için 45 dakka sıra bekliyor insalar genel olarak.
  • hem şişko hem deli  (19.05.20 02:07:18 ~ 02:12:44)