[]

insülin direnci

iyi geceler, insilün direnci yaşayan birisi ne kadar süre zarfında bu direnci kırabilir, beslenme ve spor ile veya ilaç yardımı da dahil olmak üzere. belki tam bir süresi yoktur ama kabaca yada kişiye göre ortalama bir referans vermek mümkünse veya başınızdan geçtiyse bilgi vermenizi rica ederim. teşekkür ediyorum.
 
Bende vardı, ketojenik beslenerek aştım biraz 3 ayda. Zaten yüzde 10 kilo verince azalıyor deniyor. Diaformin kullanıyorum ama çok bi faydası olduğunu söyleyemem, ketojenik diyet öncesi 1 yıl kullandım diyet denemelerm hep hüsrandı


  • kveldulv  (18.05.20 22:47:05) 
D vitamini arttırmak faydalı oluyor deniyor. Diaforminden daha etkili deniyor hala. Ketojenik beslenince insulinim çakıldı direkt üst sınırdan 30 - 10 a geldi


  • kveldulv  (18.05.20 22:48:43) 
Bende vardi kilom da yoktu fazla (52 53 filandi) ama tiroidim de oldugu icin sıkıntı oldu neyse. 1 ay boyunca pirinc patates seker hatta havuc misir vb kisacasi glisemik indeksi yüksek seylerin tadina bile bakmadim (birakin kacamak yapmayi) 1 ay sonunda kirildi. Glisemk indeks diyetini arastirin bence. Hayatima hala oyle devam ediyorum sadece artik kacamak yapma izni veriyorum kendime.


  • sanguine mcqaer  (19.05.20 00:07:49) 
Tabi ki spor da yapiyordum ve yapiyorum. un da kesinlikle yasak kırılana kadar. Editleyemedim mobilden :)


  • sanguine mcqaer  (19.05.20 00:09:22) 
Çok etken var bu süreyi etkileyecek. Benim Homa değerim 3.5 çıkmıştı, çok yüksek değil ama hayatımda ilk defa balık etli ünvanı aldım birkaç aylığına.

yeni işyerinin yemekleri çok kötüydü., direncin kaynağının genetikle birlikte o yemekler olduğunu düşğnüyorum. Orada yemek yemeyi bıraktım, spor- ilaç tdv si yok. 3 ay sonra Homa 1.5 çıktı, kilo da verdim. İnsulin direnci dönemi sadece gövdede kalınlaşma olmuştu. Verdiğim kilo 4 tü ama herkes 10-12 kilo verdiğimi sanıyordu. Bir yerden sonra sadece 4 kilo verdim açıklamasını yapmaktan sıkıldım. Ne 4 ü, çok kilo verdin diyene “evet” deyip geçiyordum:))
  • sumuklu asilzade  (19.05.20 02:03:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.