Bilgisayar kasayi degistirdikten sonra acilmiyor

Arkadaslar bilgisayarin kasasi eskidigi icin parcalari yeni kasaya aktardim bir sorun gozukmuyordu fakat simdi bilgisayar acilmiyor. Guc geliyor calisiyor ama yeniden baslatiyor kendini. Ekran kartini sokup onboarda takiyorum bu sefer anakart logosunu goruyor ardindan goruntu bozuluyor ve yine yeniden basliyor bunun videosunu ekliyorum.

i.makeagif.com

Msi z87 g45 - 4770k - 2x4gb hyperx savage

Denediklerim;
Ramlerin slotlarini degisitirip ayri ayri denemek
Islemciyi tekrar macunlamak
Baska bir guc kaynagi takmak
Baska bir ekran karti takmak
Vga ve dvi farkli farkli denemek
Malesef hichiri ise yaramadim

fanları denedin mi ? fanları yanlış taktısyan elektrik kesiyor olabilir?

  • kablelvuku  (18.05.20 15:57:55)
Evet malesef denedim olmadi

  • sabor  (18.05.20 16:18:27)
bios pilini sök, aç kapat. sonra pili tekrar tak dene.

  • walter white kilikli  (18.05.20 16:32:28)
Merhaba onu da denemwdim

  • sabor  (18.05.20 16:45:27)
Kasanın/ Anakartın da fotoğrafını ekleyebilir misin, belki gözden kaçan bir kablo felan vardır.

  • Haldamir  (18.05.20 17:51:37)
Hocam soktum hepsini uzay kasa olarak deniyorum. Tum kablolar dogru :(

  • sabor  (18.05.20 19:51:40)
bu tür sorulara genel cevabım hep "statik elektrik" oluyor.

işlem yaparken antistatik eldiven kullanmadığınızı düşünüyorum.

www.technopat.net
  • masseter  (18.05.20 20:34:18 ~ 20:35:42)
Malesef kullanmadim ama anakarti sokmeden once fisleri cekip 30dakika beklettim bilgisayari

  • sabor  (18.05.20 21:34:10)
BIOS'a girebiliyor musunuz? Eğer bios açılıp çalışıyorsa, belki sabit disklerden dolayı bir sorun olabilir. HDD/SSD'leri çıkartıp, bi flash belleğe ufak bi Linux Live disk atıp ordan deneyebilirsiniz.

  • Haldamir  (18.05.20 21:51:03)
Hayir biosa giremiyorum zaten herhangi bi disk takmadan acmayi deniyorum

  • sabor  (18.05.20 22:04:15)