[]

3D yazıcı extruder sorunu

Merhaba yeni bir 3d yazıcı kullanicisiyim bugün baskı alırken flamenti iten servo motorun klik klik seslerle flamenti itemedigini gördüm baski olmadı. Sonra flamenti cikardim kestim tekrar taktim bir sure sonra ayni seyi yapti bunun sebebi ne olabilir çözümü ne olabilir?

Marka ender3 pro


 
Baskı hızını düşürdüğünüzdede aynı şeyi yapıyor mu?
PTFE boruyu hot end tarafından söküp kontrol etmek, erime deformasyon tıkanma varmı bakmak lazım
Birde ekstruder dişlilerini söküp iyice temizlemek.
kaynak: www.reddit.com

bir de bunu izlemeniziöneririm
www.youtube.com
  • Ruprect  (18.05.20 15:54:01 ~ 15:57:52) 
Yazici daha yeni 3-4 defa baski aldim toplamda tekrar bunları yapip denemeler yapacağım teşekkürler


  • basond  (18.05.20 16:08:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.