kapsüllü filtre kahve makinası

hacılar ben zamanında tchibo'dan almıştım makinayı, o eski güzel günlerde 100 tanesi 90 tl falandı. şimdi bir bakayım dedim 200 olmuş. makina da toz tutmuş adeta. başka sağda solda bu makinaya uygun kapsül satılan yerler var mı acaba? youtube'da hazır kapsül al, içine kahveyi koy gibi şeyler var ama yeteneksiz insanım o işi beceremem.

10 tane kapsül alıyorsun. güzel bir şekilde içiyorsun.

sonra tchibo'dan espresso için çekilmiş 100 gr kahve de alıyorsun. taze taze al her seferinde 100 gr iyidir yakınsan. uzaktaysan ona göre stok yap ama pek tavsiye etmem çok çabuk bayatlar çekilmiş kahve.

sonra bunları dolduruyorsun. oh mis. biraz alüminyum folyo lazım oluyor. ilk sökme işleminden sonra takma çıkarma kolay oluyor. bıçağa dikkat et elini kesme. en az 5 kere doldurursun bir tanesini. yani 50 porsiyon kahve çıkar. aslında bir limiti de yok yani 10 kere doldur, 20 kere doldur vs.

benim eski metodum 20 tane kapsülle çalışmak ve bunları önceden doldurmaktı. stok 10'a düşünce tekrar dolduruyordum misal. böylece elinin altında sürekli kapsül oluyor.

yurtdışında olsan talep nedeniyle nespresso falan muadili çılgın atıyor. ama ne yazık ki değişmediyse ülkemde bu metodu uygulayacaksın.
  • ozdek  (18.05.20 14:16:03)
Plastik olmayan ve piyasadaki yaygin makinelere uyan kapsuller var. Metal oluyorlar genelde. Aliexpress ya da amazonda var. Elinizdeki hangi seriden? "Capsule Reusable for Tchibo Cafissimo" diye aratin.

Yeteneksiz olsaniz da becerirsiniz, hatta iyi kahve alirsaniz, tchibo´nun yanik ve bozuk kahvesinden on kat daha iyi sonuc alirsiniz. Plastigi on kere doldurmak cozum degil, yine gidip plastik kapsul alacaksiniz sonunda.
  • buf-e kür  (18.05.20 14:34:25)