dolar hesabına bağlı banka kartı

kredi kartım yok, almayı da düşünmüyorum. bir tane banka kartım var. yurtiçi/yurtdışı internet alışverişlerinde bunu kullanıyorum. yurtdışı alışverişlerinde memnuniyetsizliğim var kur değişiminden kaynaklanan. dolar hesabı için ayrı kart alabiliyor muyum? sanal kart da olabilir. internet bankacılığından bakındım biraz ama çözemedim. banka: garanti

Zannediyorum böyle bir şey bankacılık düzenlemeleri sebebiyle mümkün değil gibi.
Hesaptan dolar harcamasında en iyisi enparadır, bir önceki günün merkez bankası kurunu kullanıyordu.

  • atom karincanin torunu  (18.05.20 12:00:09)
Garanti Bankası Bonus Kart’ın böyle bi uygulaması var. Dolar ve Euro, TL üzerinden size 3 farklı ekstre çıkarabiliyor. Siz de ekstre gelince onu dolar olarak ödüyorsunuz.

Diğer bazı bankalarda da bunu aradım ama bulamadım. Müşteri hizmetleriyle görüşmüştüm, hangi banka hatırlamıyorum, VakıfBank olabilir.
  • damba  (18.05.20 13:50:48)
Pardon ben kredi kartı alacaksınız sandım, öyle cevap verdim.

Dolar üzerinden harcamayı da YapıKredi’ye sordum(hesap kartı üzerinden), onu da mümkün görmüyorlardı.

Ama bence Garanti bunu çözebilir sanki, bi arayıp konuşmanızı öneririm.
  • damba  (18.05.20 13:53:02)