[]

iMac - Sigorta atma sorunu

Merhaba
Geçenlerde laptopumun yerine 27 inch iMac aldım ve güç kablosunu da her zamanki gibi odamdaki çoklu prize taktım. Geçen hafta bir sabah refleks olarak elim önce imac'in açma düğmesine gitti ama düğmeye basınca doğal olarak açılmadı. Daha sonra çoklu prizin düğmesini açınca aniden sigorta attı. Atan sigorta çubuğunu tekrar kaldırınca elektrik geri geldi ve imac'i açabildim. Bu dediğim olay bu sabah tekrar başıma geldi. Yani benim anladığım önce çoklu prizin düğmesini açıp daha sonra imac'i açınca sorun yok, ancak yanlışlıkla çoklu prizi açmadan mac'i açmaya çalıştığımda sigorta atıyor. Eski laptopumun şarj kablosuyla sigorta attığını pek hatırlamıyorum, ama aldığım bu yeni imac'le 2 haftada üstüste bu durumu yaşayınca biraz endişelendim.
1. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Bu bir sorun mudur?
2. Bu durum bilgisayara zarar veriyor mu?
Cevaplarınız için çok teşekkürler şimdiden.

 
ani akım geçişi sigorta için yüksek kalıyordur, kendi düğmesinden açarken ona bi çözüm getirmişler muhtemelen. bi sorun olacağını sanmıyorum. sigortaların tipleri oluyor bir de normalde, prizlerde ayrı, aydınlatmalarda ayrı olmadı. yanlış tip sigorta da sebep olabilir ama bir sorun yaratmaz.


  • qerest  (18.05.20 11:54:31) 
evet zarar verebilir, akim korumali kaliteli bir priz alin.


  • ahoy kaptan  (18.05.20 17:45:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.