[]

la casa de papel 2. sezon

spoilerspoilerspoilerspoilerspoilerspoilerspoilerspoilerspoilerspoiler
.
.
.
bu 2. sezonun 8. bölümünde denver babası için dua ederken bi şeyi eksik söylediğinde rio denyosu niye düzeltip adamı sinirlendiriyor? bunun dizideki gerekçesi ne olabilir?

yanıtlar için teşekkürler.

 
ilgili sahneye açıp baktım. diziyle alakalı değil o diyalog. daha çok işin felsefik tarafına yönelik yazılmış.

mesele denver dua ederken rio'nun düzeltmesi değil. devamında helsinki de "dua edeceksen doğru dürüst etmelisin" diyor, rio'yu destekliyor. burada denver'ın cevabı önemli. "dua ederken doğru söyleyip söyleyemediğimizi tanrı kontrol mu edecek yani?" diyor.

özetle; "ne yaptığın, ne söylediğin değil, niyet önemli" mevzusuna senaristler ufak bir teğet geçiyorlar. dizinin ana temeli de zaten buna yakın. karakterlerin kim oldukları ne yaptıklarıyla değil niyetleriyle ilgilenmemiz isteniyor. yoksa bakarsan hepsi hırsız, hepsi katil.
  • elestirman  (18.05.20 14:07:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.