18 Mayıs Pazartesi Kargo Firmaları

18 Mayıs tarihinde kargo firmaları da çalışıyor genelgeye göre ancak bu firmaların sadece adrese teslimat ve adresten alım şeklinde mi çalışacağı belirtilmemiş.

Marketler gibi belli saatlerde çalışıp şubelerde paket kabulü ve teslimi yapacaklar mı? Yoksa şubeler müşterilere kapalı mı olacak 18 Mayıs'ta?

Hafta içine denk gelen önceki yasak günlerinde kargo şubelerine giden oldu mu?

Genelgede nerelere gidilebileceği açıkça belirtiliyor.

"Kısıtlamanın olduğu 18 Mayıs Pazartesi ve 19 Mayıs Salı günleri marketler, bakkallar, manavlar ve kasaplar 10.00-16.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek. Vatandaşlar (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş ve altında bulunanlar hariç olmak üzere) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlar hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav ve kasaplara gidip gelebilecek."

Kargolar eve hizmet şeklinde çalışıyor. Tabii ki her şeyde olduğu gibi kişisel inisiyatif uygulayan şubeler bunda da vardır ama risk almaya gerek var mı? Bence yok.
  • desdenova34  (17.05.20 22:48:49)