[]

Alerjik rinit (saman nezlesi)

Merhabalar duyuru aranızda saman nezlesi olan var mı yada diğer adıyla alerjik rinit. Ev tozu,polen gibi partiküller beni bitirdi resmen burnum sürekli dolu başımı öne egince yatınca burnumdan sürekli su akıyor hapsirmaktan telef oldum arada öksürükte geliyor.Caresi var mı bu illetin?
 
var. aerius ve türevlerini polen mevsiminde her gün alıyorsun ve semptomların olmuyor.


  • ozdek  (17.05.20 19:23:03) 
Fexadyne nasıl peki bir kaç kişi bunu da önermişti


  • tolgame  (17.05.20 19:27:51) 
bu ilaçlarda farklı etken maddeler oluyor. en güzeli eczacınıza danışmanız olabilir.

bir kutu alın deneyin. memnun kalırsanız devam edersiniz. eğer işe yaramazsa başka etken maddeye geçersiniz. çünkü aerius mesela bana uyku yapmaz ama başkasını uyutabiliyor.

reçetesiz olması lazım bunların ben uk'de her yerde bulunabilen bir varyant kullanıyorum ve memnunum mesela. çünkü alerji burada hava gibi su gibi herkeste olan bir olay. ilacı da bol ve kolay ulaşılabilir ve ucuz.
  • ozdek  (17.05.20 19:38:18) 
eğer hafifse alerjiniz aerius veya deloday gibi ilaçlar veriliyor; daha ağırsa descase, aircomb ve kortizonlu burun spreyi.
eczacı sizi daha iyi yönlendirir tabi.

  • lesfeuillesmortes  (17.05.20 19:43:06) 
antihistaminik ilaçlar deniyor bunlara.
genelde her birinin ortak iki yan etkisi var: uykulu olma hali ve ağız kuruluğu.

ilaçları kullanmaya başladıktan sonra hızlıca etkisini gösteriyor. mecbur değilseniz kortizonlu spreyleri kullanmayın. kullanacaksanız da az kullanın. peşpeşe 3 günden fazla kullanmayın. kortizonsuz spreyler de var.

ben bir ara evde buff ile duruyor ve hatta öyle yatıyordum. neden olduğunu bilemediğim bir şeye alerjim vardı ve ilaçlar fayda etmemişti. ancak burnumdan o tozun girmesini engelleyince iyi oldu. en azından bir kaç akşam rahat ettim.

edit: @ozdek, türkiye'de de eczaneden doğrudan alınabiliyor. çevreme bakınca her iki kişiden birinde bu illetin olduğunu görüyorum.
  • biseysorcaktim  (17.05.20 19:52:41 ~ 19:54:40) 
Aşırı öksürük ve hapsurmaktan yoruldum gerçekten bide inşaat var evin çevresinde onun tozuda çok etkiledi


  • tolgame  (17.05.20 20:47:34) 
rupafin ve mometix aq ile her şeyin çözülebileceği durum. geçmişler olsun. yaklaşık 8 yıldır çekiyorum.


  • sosyete fotografcisi  (17.05.20 22:19:15) 
Arkadaşlar peki öksürük oluyor mu alerjik rinitte ?


  • tolgame  (18.05.20 00:06:22) 
fexofen kullaniyorum ben. sabah evden cikmadan alinca butun gun idare ediyor.


  • chezidek  (18.05.20 11:24:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.