Mobil yazilimin gelecegi nasil?

Turkiye'de bu sektorun pazari genis mi? ya da gelecek vaat ediyor mu sizce? Bir kac firmaya basvurmak uzereyim ama mevcut alanim olan embedded kontrol sistemlerinden de vazgeciyim mi bilemiyorum. Mobil yazilim ile kastettigim objective-c, Qt ve Java. 3 une de tamamen hakim olamasam da, isimi gorecek kadar hakimim. Cevaplariniz icin tesekkurler.

Mobil Yazılım alanına giriceksen bırak onları, hayvan gibi iPhone uygulaması ve Windows Mobile 7 uygulaması kas... işsiz kalmazsın, programın da para yapar...

Not: pardon objective-c biliyomusşun ama daha iyi bil süper bil...
  • pandasal  (01.05.10 21:07:22 ~ 21:08:08)
android de yabana atılacak bi mevzu değil ki bi de winmo7 cıkacak bu ıkısının karsısına.

  • bryan fury  (02.05.10 00:39:33)
Qt de winmobile 6.5 a kadar program gelistirilebiliyor. Ama windows mobile mi kaldi ki, iphone ve android yaninda. symbian da yavas yavas kendisini toparliyor. Dedigim gibi, 3 platforma da yazilim gelistirebiliyorum. Ama bu sektore girmek dogru tercih mi olur hala kestiremiyorum. baska yanitlariniz varsa merakla bekliyorum. sagolunuz.

  • SevmeBeni  (02.05.10 00:52:03)
eh müdür, ipad cıktı ifon 4g fln derken ki dell de mobil aletler yapmaya basladı. piyasa komple mobile kayıyor. dogru sektor mu demek gec oldu. gayet dogru sektor.

  • bryan fury  (02.05.10 01:15:49)