[]

bugün doğradığım patatesi yarın için nasıl saklamalıyım?

yarın kızartmak için bugün doğrasam bozulmaması için nasıl saklamak lazım?
 
su dolu bir kasede ağzını seralayıp buzdolabına koyabilirsiniz.


  • fosforlu cevriye  (17.05.20 12:29:51) 
su dolu kasede bekleyince çok kötü oluyor, bence azcık pişir hafif haşlanacak kadar, dolaba kaldır, yarın tam pişirirsin.

patates buzluğa atılınca da çok kötü oluyor, sanırım donmuş patatesler çok hızlı dondurulduğu için bişey olmuyor ama normal şartlarda dondurunca böyle bir şişiyor acayip oluyor.
  • hem şişko hem deli  (17.05.20 12:41:58 ~ 12:55:56) 
Ben hava almayacak şekilde streç filme satmıştım. Hiçbir şey olmamıştı. Yumusuyor sadece biraz.


  • elorelia  (17.05.20 13:09:51) 
hamburger restoranında çalıştım. O çıtır çıtır patates kızartmalarını yaparken bir gün kesip, yarım kızartıp soğuduktan sonra kabın kapağını kapatıp dolaba koyuyorduk. Ertesi gün de asıl pişirmeyi yapıyorduk. Yarım pişirme sırasında çok hafif kızarınca çekmek lazım.

Hadi gene iyisiniz işin sırrını da verdim :)
  • senolll  (17.05.20 13:42:00) 
ben su dolu kavanoza koymuştum, buzdolabında saklamıştım. bozulma yoktu hiç. ertesi gün kullanmıştım ama ne kadar gider o şekilde bilmiyorum.


  • aydonno  (17.05.20 16:43:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.