[]

Raspberry Pi - Pi Hole

Raspberry Pi alıp içine Pi Hole kurmayı düşünüyorum internet reklamları için. Daha önce alıp, deneyen var mı ? Özellikle telefon, tablet, konsol gibi adblock kurulmayan yerlerdeki reklamları engellemesi için almayı düşünüyorum, buralarda kesin sonuç veriyor mu ? Mobil uygulamalarda çıkan video reklamları vs. engelleyebiliyor mu ?

İkinci olarak gördüğüm kadarıyla yüksek seviye bir Raspberry Pi gerekmiyor Pi Hole için ama ilerleyen dönemlerde reklam domainleri arttıkça bunun kapasitesi yetmiyor, daha iyisini almak gerekir gibi bir durum var mı yoksa ömürlük mü bunlar ?


 
Rpi 3 üzerinde kullanıyorum. Youtube reklamları dışında mobil oyun reklamları dahil engelliyor. Olay unix üzerinde döndüğü için rpi 1 bile bu işi yapabilir. Bir kere kurunca da unutursunuz. Örnek olarak benimkinin üzerinde hem raspotify hem de pihole calisiyor. CPU kullanımı %5 civarında.


  • ned flanders  (18.05.20 12:40:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.