Klozet temizligi

Resimdeki gibi bir durum mevcut. Bu sifon cekilmis hali:) Yuzey olsa silinir, ovalanir da, tam ic bolge. Viledanin birini feda edip mi deneyeyim? Inatci lekeler var, nasil yok ederim, var mi mucizevi bir sey?

r.resimlink.com

bolca çamaşır suyu döküp biraz bekle. 10-15dk. sonra tuvalet fırçasıyla sertçe giriş.

  • MtKrt  (16.05.20 23:11:25)
çamaşır suyu sökmez, kireç gibi duruyor. tuz ruhu alıp dök.

yalnız çok fena buharlaşır buharını solumaman lazım, bi süre öyle kalsın sonra su dök üstüne.

bimde kireç sökücü var, o da işe yarar.

sonra çamaşır suyu dökersin.
  • hem şişko hem deli  (16.05.20 23:18:20 ~ 23:18:36)
sıcak su ve kireç sökücüyle dal. sonra bıçak ya da keskiyle kazı

  • somon sosu  (16.05.20 23:24:15)
bildiğimiz kola işe yarayabilir belki.

  • benim de soyleyeceklerim var  (16.05.20 23:29:46)
Tuz ruhu dokup bekletin hepsi cikar. Tuz ruhunu dokerken kesinlikle solumayin.

  • boyalı kuş  (16.05.20 23:40:41)
muhtemelen daha önce de tuz ruhu döküldüğü için klozetin cilası gitmiş.
dolayısıyla o cilasız olan kısımda biriken kireç de böyle oluyor, çıkmıyor genelde.
sabaha kadar kireç çözücü bekletin, sonra tuvalet fırçasıyla ovun.
en azından bir kısmı çıkacaktır.
iğrenmez de elinizi kalın bir temizlik eldiveniyle oraya sokabilirseniz, bulaşık teli ve çamaşır suyu ikilisi de iş görebilir.
  • blatta hiberna  (17.05.20 00:10:09)
rossmanlarda domol marka temizlik malzemeleri var, ben klozeti köpügü ile temizliyorum cok iyi iş cikariyor.

  • proteus  (17.05.20 00:12:44)
Tuz ruhu. Ama kullanırken çoook dikkatli olun, solumayın. Bence çok korkunç bir şey.

  • legolasin son oku  (17.05.20 00:41:29)
Tuz ruhundan once karbonat deneyin.
Baya karbonati ustune dokup en az 1 gece (ama bence ne kadar uuzn olursa o kadar iyi) bekletin, sonra tuvalet fircasiyla temizleyin. Hem karbonat zararli degil oyle dogaya.
Ise yaramazsa tuz ruhu denersiniz.
  • kuehles blondes  (17.05.20 03:58:43)