[]

Kusarak Zayıflamak ve Kalori Konusu

Burada fiziksel ve Biyolojik bir şey sormak istiyorum. Bir kere kusarak Zayıflamak inanılmaz mantıksız ve zararlı bir şey bunu kabul edelim.

Fakat benim sormak istediğim başka bir şey. Tamamen sallıyorum bir tabak künefe yedik. Bunu. 3-5 dk sonra isteyerek geri çıkardık. Bütün kalori o 3-5 dk içerisinde alınmış olmuyor mu? Yoksa kalori sindirim sırasında mı alınıyor?

Vücudun o şeker ihtiyacını daha boğazdan geçtiği anda hissetmesi ile bence kalori alınıyordur. (Bu durumda kusarak Zayıflamak bomboş yalan dolan bir şey değil mi?)

Not: Olayın tamamen sağlığa zararlı vs kısmından bağımsız soruyorum.

 
bilimsel açıklamayı bilmiyorum fakat blumia olanların zayıf olması dediğinizi doğrulamıyor.


  • MustafaCan  (16.05.20 20:35:34) 
Sindirimle alınıyor tabi ki. Kana karışmadan alamazsınız .


  • fezagezgini  (16.05.20 20:35:58 ~ 20:52:57) 
Noluyor boğazınız yemeğin geçtiğini hissedip çakralarınızdaki çiy tanesiyle mi enerji üretiyor? Sizin dediğiniz bu çünkü.

Bağırsağa geçmediği sürede kusarsan kalori almazsın.
  • helena  (16.05.20 21:02:20) 
Biyoloji tam olarak öyle bir şey değil, yani künefeyi yiyince onun gerekli şartlarda yağ olarak depolanması neredeyse 1 günü bulabiliyor, aynı şekilde karbonhidratın hücrelere girmesi de birkaç günlük bir süreç, üç beş dakikada olan bir şey değil. Bir besinin sindirilmesiyle onun vücut içinde ne şekilde kullanılacağı çok farklı bir konu. Yani künefedeki şekerin sindirilmesi belki 15 dakikadır ama şekerin (şeker ya da yağ olarak) depo edilmesi 24 saat de sürebilir.


  • angelus  (16.05.20 21:15:44) 
şekerin bir kısmı ağızda emilebiliyor doğrudan diye biliyorum. o yüzden dilaltı diye bir şey var


  • argent dawn  (16.05.20 23:19:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.