[]

kediyi bitkilerden uzak tutmak

bizimkilerden biri her türlü yaprağın fanı. bitki göz önünde olursa illa bir diş atıyor.
biraz googleladım limon yağı ve lavanta yağı veya limon yağı ve okaliptus/nane yağını suyla karıştırıp yapraklara sıkın demişler. bu yağları aldım ama acaba bitkilerin yapraklarındaki gözenekleri falan tıkar mı bu yağlar? bir de deneyen var mı acaba bu bahsettiğim karışımı? veya sizin bir öneriniz var mı? 
Her şeyi denedim hiçbiri çözüm değil. Kedi çimi alın ve zorla yedirin


  • kablelvuku  (16.05.20 10:27:27) 
@kablel kedi çimine pek yüz vermediler, balkonda kekik var onu dişliyolar ama. o da çözüm olmuyor.. limonun portakalın kokusunu sevmiyolar ya o belki çare olabilir gibi geldi..


  • ozgur bir kusun hatirati  (16.05.20 10:31:01) 
biz de çare bulamadık. bitkileri kedilerin girmediği bir odaya koyduk.


  • unalub  (16.05.20 12:21:51) 
Bazı bitkiler kediler için zehirli olabiliyormuş evinizdeki çiçeklerin de bunlardan olmamasına dikkat edin ufak bir araştırmayla öğrenebilirsiniz. Yeme konusunda ise maalesef bir çözüm yok bizimki hem bitkileri hem kabloları yiyor


  • bravefat  (16.05.20 12:59:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.