[]

tek kullanımlık maske

virüsün belirli ortamlarda sadece birkaç saat canlı kalabildiğini biliyoruz.
hadi diyelim bir gün canlı kalsın.

tek kullanımlık maskeyi kullanıp bir gün sonra yeniden kullandığımda üzerinde virüs olmaması, virüslerin ölmüş olması lazım.

doğru değil mi?

 
doğru tabi.
ama öyle olursa neyin duyarı kasılacak?
millet çocuk gibi birbirine bilgiçlik yapıp duruyor.
herkes uzman mk.

bu olay pik yapmadan önce de "maske hiçbir işe yaramaz" diyen tayfa vardı.
  • işimdeyim gücümdeyim  (15.05.20 22:52:34) 
www.healthline.com

doğru değil, dediğiniz gibi olsa bile 3. gün sararmaya başlar.

edit: onun yerine evde kendi maskenizi kullanın. yıkayın yıkayın takın.

edit2: www.foxnews.com şöyle haber var. cerrahi maske üzerinde 7 gün sonunda bile bulaşıcı seviyede virüs tespit edilmiş.
ama dezenfekte edilebileceği söylenmiş.

bu da alıntıladıkları makale:

www.thelancet.com/journals/lanmic/article/PIIS2666-5247(20)30003-3/fulltext
  • fezagezgini  (15.05.20 22:53:15 ~ 23:05:02) 
Bez maskeler bana çok saçma geliyor. Tek kat bezin ne koruyuculuğu olabilir ki. Onlar sadece tozdan korur


  • Neyazayım  (15.05.20 23:18:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.