[]

Veterinerler neden kedileri hep sıfır numara tıraş ediyorlar?

Dedik kediyi tıraş ettirelim, 5 numara tarakla kesim yaparlar diye düşündük meğer veterinerler hep sıfıra vuruyormuş. kediyi kel keleş bırakmayalım, küser sonra dedik ve vazgeçtik. Saçmalık değil mi kediyi hepten tüysüz bırakmak? Tak uygun tarak ölçüsünü kesim yap, anlamadım gitti.
 
Biz öyle yaptırıyoruz (zaten seçenek sunmadılar hiç) ve kıl, tüy açısından çok rahatlıyoruz. Zaten senede bir defa narkozla yapıldığı için iki ayda hemen tüylerinin yerine gelmesindense sıfıra vurarak iki ay daha kazanmış oluyoruz. Veterinere hiç sormadım ama çıkardığım mantık bu.
İlk iki gün tipsiz bir şey oluyor, sonra göz alışınca her hali şirin gelmeye devam ediyor.

  • mor bembombom  (15.05.20 10:51:39) 
seçenek var. makas tıraşı bile var. narkozsuz yapan da var. hayatımda hiçbir kedime narkozlu tıraş yaptırmadım. hangi şehirde olduğunuzu bilmediğim için imkanlar ne kadar kısıtlı onu da bilemiyorum tabii ama biraz daha araştırma yapabilirsiniz sanki kuaför konusunda.


  • bir garip melek  (15.05.20 17:48:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.