[]

rusça yardım

вы soruları ben ile mi cevap veriliyor biz ile mi?

Где вы хотите работать?
Я хочу поработать в Америке mi olucak?

teşekkürler

 
hangi anlamda sorulduğuna göre değişir.

Çoğul olan вы 'nın cevabı haliyle biz oluyor.

formal вы'nın cevabı da ben oluyor.

Sizin verdiğiniz örnekteki soru formal olan gibi duruyor. context olmadan öyle görünüyor.
  • levpontryagin  (14.05.20 23:28:07) 
Rus arkadaşıma sordum. Siz dedi.


  • Unde bach canim  (14.05.20 23:43:38) 
sorunun muhatabına göre değişir. вы aynı türkçedeki siz gibi. topluluk için de kullanılabilir, tek bir kişiye karşı resmi/kibar bir kullanım olarak da görülebilir. o yüzden levpontryagin +1 diyorum, bu soru kişisel olarak size yöneltiliyorsa Я demeniz lazım, мы derseniz dalga geçer gibi duruyor biraz :)

bir de spesifik bir durum veya periyottan söz etmiyorsanız, genel olarak "amerika'da çalışmak istiyorum" demek istiyorsanız поработать yerine работать daha uygun olur.
  • der meister  (15.05.20 00:00:45 ~ 00:03:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.