Ryzen 3600x vs 3600 fiyat farkına değer mi?

Dostlar bilgisayar topluyorum da iki işlemci arasında kaldım. Render falan almıyorum genelde oyun moyun multimedya kullanıcısıyım işte klasik. belki arada ableton da müzikle falan uğraşıyorum da öyle yük isteyen birşey değil. Şimdi ucuza kaçıp 3600 alsam 3-4 sene sonra lan keşke x'ini alsaydım der miyim diye korkuyorum. Misal i7 4770k kullanıyorum şu an 7yıl evveliyatında aldım iyi bir soğutucuyla 4.5ghzde günlük kullanıyorum. Ama ryzen incelemelerinde farkettim ki oyunlarda falan işlemci kullanımı epey düşük görünüyor. Yani oc'ya ilerde pek ihtiyac olmayabilir diye düşünüyorum bir fikir beyan edebilecek var mıdır?

Hemen hemen aynı işlemciler. Soğutucuları farklı. 65vs95 w güç tüketimleri var. 200 lira farka değmez gibi duruyor.

  • bahoho  (14.05.20 22:28:45)
Çok teşekkürler ben biraz intelin K muhabbeti gibi sanmıştım daha önce intelden başka hiç işlemci kullanmadım.

  • sabor  (14.05.20 23:30:00)
intel 10. nesil işlemcileri çıkardı. piyasaya girmek üzere olduğunu düşünüyorum. amd fiyatlarını etkiler mi bilmiyorum ama benim fikrimce etkiler. bende de i4790 + cm hyper evo 212 var . sanırım 10700k veya 10900k ya geçicem. amd ye geçmeyi de çok düşündüm ama bir türlü ikna olamadım ya. konuyu saptırdım azıcık kb. aşağıda karşılaştırma linki var azıcık default overclock yapmışlar sadece sizin alternatiflerden x li olana.

www.amd.com
  • tukenmez adam  (15.05.20 00:56:36 ~ 01:01:55)
r3 3300x çıkacak. 3600 performansında ve daha ucuz olacak onu bekleyebilirsin istersen

  • glamdr1ng  (15.05.20 01:30:29 ~ 12:12:06)