[]

bilgisayarın fişini takınca sigorta atıyor

Merhaba,

fişini takınca atıyor, power düğmesine basınca değil. sigorta atınca gidip kaldırıyorum ve açılıyor. gün boyunca sıkıntı olmuyor tekar açıp kapatmak gerekmezse. ama ertesi gün aynı rutin devam ediyor. iki yıldır böyle neredeyse. çalışırken atma gibi bir durumu yok. 1000w psu var, bunun etkisi var mı bilmyiroum. çözümü bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum, saygılar.


 
soruna aşina değilim, çözümü de bilmiyorum ama bir tahminim var: PSU içindeki sigorta hasar görmüş olabilir:

www.techrepublic.com
  • typhoon r  (14.05.20 16:19:14) 
1000w icin atmamasi gerekir, atan sigorta kac amper ?


  • vhs kaseti  (14.05.20 16:22:18) 
Sigorta 10 amperlikse, veya ayni sigortaya bagli baska cihazlar varsa, veya sigorta c tipi degil daha hassas bir tipse olabilir. 16 amperlik sigortay bagli prizle deneyin. Uzatma kablosu varsa onu cikarip dogrudan prize baglayarak deneyin.


  • icim urperiyor  (14.05.20 16:53:33) 
Önce başka prizde dene, tekrar atarsa farklı bir PSU kablosuyla dene, tekrar atarsa PSU açıp içindeki girşi kontrol et, ısıdan veya farklı bir sebepten girişte bir kısa devre oluşmuş olabilir (çok zor).


  • John Bloor  (14.05.20 18:25:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.