Yumurta yiyicelere soru (tavuk yumurtası)

Markette tanesi 1 liraya gelen yumurta ile tanesi 40 kuruşa gelen yumurta arasında sağlık açısından ne gibi farklar var?
Tamam 1 lira olan gezen tavuktur organiktir diğeri kümes tavuğudur ama sağlık açısından ne gibi fark yaratabilir? Lezzette bir fark göremedim.

Not: her sabah 5 yumurta spor.

bu tür durumlarda direkt etki görmezsiniz zaten.

yedikleri yemlerdeki hormonlar, kimyasallar sizde zaman içerisinde hormonal dengeyi bozabiliyor, kanserojen olabiliyor. fazla tavuk tüketiminin erkeklerde östrojen artışı ve meme büyümesi yaptığı yıllardır bilinen bir şey mesela.

tavuklara verilen antibiyotik yüzünden antibiyotik direncinin arttığı da öyle.

burada sıkıntı şu, 1 tl olan yumurta da ne kadar güvenilir, en azından sertifikası var, denetim oluyordur diye insan içini rahatlatıyor biraz.
  • bir ileti paylastim  (14.05.20 15:25:51)
kahverengi yumurtanın protein degeri daha yuksek.

  • sizofren06  (14.05.20 15:55:50)
sorunun cevabını bilmiyorum ama yumurta deyince alperz reyizden başkası yalan duyuruda, direkt ona sorsan daha sağlıklı cevap alırsın bence.

  • der meister  (14.05.20 15:59:36)
Aşırı fark var.
Antibiyotikle bir günde üretilen tavuklar da onların yumurtaları da aşırı sağlıksız.
Yani resmen kimyasal resmen kanserojen.

Organik yumurta tüketin ya da sağlıklı yemle beslenen bir köy tavuğu bulun.
Tavuğun gezmesi yetmez, yediği şeylerin de gdolu olmaması gerek.
  • rewlack  (14.05.20 22:39:23)
oyle duzgun yumurtayi 1 liradan bulamazsin. maliyeti kurtarmaz. o yuzden buldugunu ye gec.

cok yumurtaciyla konustum. olay bu. herkes yem veriyor. oteki turlu satacak kadar yumurta cikmiyor.
  • alperz  (15.05.20 19:45:39)
"yenebilir" yumurta 1lira60 krştan falan başlıyor markette.
maliyeti kurtarmaz+1

sporcuların market yumurtası ve tavuğu yemelerini/tavsiye etmelerini aklım almıyor.
sporcu bile kanserojen tavukla beslenirse nasıl olacak. sağlığınızla oynamayın, tüketmeyin öyle şeyler.

GEZEN TAVUK ORGANİK DEMEK DEĞİLDİR.
  • rewlack  (15.05.20 20:10:37)
Rewlack tavuk da yiyemezsek ne yiyeceğiz?

  • adwokat  (16.05.20 02:52:37)