[]

Yemek yedikten sonra daha çok acıkmak

Selamlar

E/29/185/86

Yaklaşık 1.5 aydır böyle bir problemim var. Önceden ara sıra olurdu ama şimdi ne yersem yiyeyim sonrasında daha çok acıkıyorum. Bir anda ruh gibi oluyorum, modum düşüyor, hafif baş dönmesi ve titreme geliyor. Bütün bunlar neredeyse yemekten kalktıktan hemen sonra başlıyor. Glisemik indeks olayına hakimim, geçmiş zamanlarda ona göre beslendiğim olmuştu. Ama şimdi ister karbonhidrat olsun ister protein ya da yağ, hep aynısı oluyor ve can sıkmaya başladı. Yediklerimi çok daha sıkı bir şekilde mi kontrol etmem lazım? Bu akşam fırında patates ve tavuk yedim mesela, onu bile mi kesmem lazım? Sorun başka ne olabilir? Çok ani tepki gösteriyor çünkü vücudum, bu kadarı normal değil gibi geldi.

Teşekkürler şimdiden.

 
Sebebinin gluten olabilecegini dusunuyorum.
Glutenin bu etkisini siz de arastirin bence.

  • oksijensiznefes  (14.05.20 01:47:56) 
Patates glisemik endeks listesinde başı çeker yahu :) Bir de bu karantina sürecinde hareketsiz kalınan süreç diyabetik durumları çok daha kötü hale getirdi.


  • alex  (14.05.20 01:52:50) 
Ben de böyleyim. Çözümü yemek yememekte buldum...


  • fosforlu cevriye  (14.05.20 02:12:05) 
Öncelikle bu süreç geçince bir kan testi yaptırman sağlıklı olur.Bu durum bende de oluyor bunun bence sebebi insülin hassasiyeti olabilir yemek yedikten sonra oluşan durumlar gayet normal vücudunun insüline verdiği tepkidir.İkinci olarak Aralıklı oruç şeklinde ya da 1 maksimum iki öğün tüketebilirsin,karbonhidratı bu sürede azaltabilirsin ve karbonhidratı yulaf,basmati,bulgur gibi kaynaklardan almalısın ve yeşil yapraklı sebzelere aban,elma sirkesi de kullanabilirsin


  • shredd  (14.05.20 03:11:07) 
hicbir tibbi bilgim olmadigini belirterekten suna da bakabilirsiniz - eksisozluk.com


  • kolonyaa  (14.05.20 10:29:11) 
Merhaba, doktor değilim ama benzer şekilde sorunlar yaşadığım için hipoglisemi diyorum. Öncelikle kan tahlili yaptırmanız lazım, gerçi bana doktor hiç bir ilaç vs. vermedi bunun için. Beslenmemi düzenleyip kilo vererek şimdilik sorunu çözdüm gibi duruyor, daha sonra tekrarlar mı bilmiyorum. Bana intermittent fasting çok iyi geldi, kahvaltı ettiğim zamanlarda öğlen 12 gibi yemek yemezsem elim ayağım titremeye başlıyordu, şimdi ilk öğünümü 12-1 arası yiyorum, hiç sıkıntım kalmadı. Ama mutlaka doktora gidin, benim kan değerlerim sınırın aşırı altında değildi, o yüzden beslenme ile düzenleyebildiğimi düşünüyorum, bir doktorla görüşmeden kafanıza göre iş yapmayın lütfen.


  • opucuk baligi  (14.05.20 18:19:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.